Wrocławski Pakiet Pomocowy. Wsparcie dla branży gastronomicznej

fot. Radio Rodzina

Obniżenie czynszu za lokale, umorzenie należności wobec gminy czy ulgi podatkowe – to tylko niektóre z form pomocy jakie Wrocław oferuje przedsiębiorcom z branży gastronomicznej.

Miasto Wrocław od początku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 udostępniło narzędzia finansowe i promocyjne w celu wsparcia branży gastronomicznej, m.in.:

Do września 2020 obowiązywały ponadto:

  • Zwolnienie z opłat za czynsz za lokal gastronomiczny – przedsiębiorcy, którzy zamknęli swoją działalność prowadzoną w lokalach użytkowych mogli ubiegać się obniżenie miesięcznego czynszu do wysokości symbolicznej złotówki.
  • Powiększenie ogródków gastronomicznych w sezonie letnim – właściciele wrocławskich restauracji, mający umowę na prowadzenie ogródka gastronomicznego mogli skorzystać z większej przestrzeni. Dodatkowy metraż tzw. strefy wypoczynku mógł być przeznaczony na wystawienie stolików i krzeseł (bez ogrodzenia i parasoli). Pomoc w zachowaniu obowiązujących w sezonie wakacyjnym środków bezpieczeństwa. 
  • Zwolnienie z opłat za ogródek gastronomiczny – przedsiębiorcy, którzy w związku z pandemią nie prowadzili działalności w ogródkach gastronomicznych mogli ubiegać się o całkowite zwolnienie z opłat za nie.

Więcej informacji na temat Wrocławskiego Pakietu Pomocowego i tarcz rządowych

Więcej informacji o innych rodzajach pomocy finansowej (Tarcze Antykryzysowe, dotacje) na stronie: https://www.wroclaw.pl/biznes/wsparcie-dla-gastronomii-wroclawski-pakiet-pomocowy

źródło: www.wroclaw.pl, pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content