Więcej zaszczepionych niż było planowane

Fot. materiały prasowe Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Od niedzieli 27 grudnia trwają szczepienia przeciwko COVID-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Wstępnie planowano zaszczepić 50 osób.

Ostatecznie liczba osób, które przyjęła szczepionkę wyniosła 126. Wśród nich znalazł się prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego oraz dr Piotr Pobrotyn (na zdjęciu), dyrektor szpitala oraz kierownicy i pracownicy klinik.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu jest też jednym z 509 tzw. szpital węzłowych w całej Polsce. Oznacza to, że w terminie zerowym oprócz swoich pracowników, będzie szczepił również zatrudnionych w innych jednostkach ochrony zdrowia. Jak dotąd zainteresowanie wyraziło 2,5tys. pracowników etatowych placówki (65 proc. załogi) oraz dziesięć tysięcy osób z zewnątrz, czyli innych szpitali, przychodni, aptek, jak również pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego.

Do Polski dotarła kolejna partia szczepionki firmy Pfizer/BionTech przeciwko koronawirusowi. To 300 tysięcy preparatów, które były transportowane samolotem. Szczepionki są obecnie wyładowywane na lotnisku Chopina w Warszawie. Następnie zostaną przetransportowane do Agencji Rezerw Materiałowych, skąd potem trafią do punktów szczepień w 72 szpitalach węzłowych.

To kolejna partia szczepionek, która dotarła do naszego kraju. Dwa dni temu do Polski przyjechało 10 tysięcy preparatów. Wczoraj w szpitalach węzłowych rozpoczęła się akcja szczepień.

iar/gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content