Policja podsumowuje Święta Bożego Narodzenia

pixabay

Święta Bożego Narodzenia, to czas intensywnej pracy wrocławskich funkcjonariuszy. Podczas wydłużonego weekendu świątecznego, trwającego w tym roku cztery dni, policjanci przeprowadzili ponad 880 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 45 osób.

Od czwartku do niedzieli włącznie, funkcjonariusze zatrzymali też 17 nietrzeźwych kierujących i 16 osób poszukiwanych. Na drogach powiatu wrocławskiego mundurowi odnotowali też 2 wypadki – na szczęście nikt nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, również z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, przebiegły na wrocławskich drogach dość spokojnie. W ciągu minionych czterech dni, odnotowano 2 wypadki i 44 kolizje. To mniejsza liczba zdarzeń, do których dochodzi niejednokrotnie w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi, nonszalancja na drogach, w tym niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków, w których poszkodowane zostały 2 osoby. Na szczęście nikt z osób poszkodowanych, nie doznał zagrażających życiu obrażeń.

Policjanci z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, prowadząc wzmożone działania kontrolne w okresie świątecznego weekendu, ujawnili i zatrzymali także 17 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, ale i tych z służb prewencji oraz kryminalnych. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 880 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 45 osób, a także 16 poszukiwanych.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content