Abp Kupny: Niech w te święta nikt nie będzie samotny

fot. Radio Rodzina

Ksiądz arcybiskup Józef Kupny pobłogosławił opłatki i paczki, które trafią do prawie tysiąca ubogich – podopiecznych wrocławskiej Caritas.

Krótka uroczystość została zorganizowana na Ostrowie Tumskim przed rezydencją biskupów wrocławskich i była możliwa dzięki wsparciu dolnośląskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, które wspólnie z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz Urzędem Miasta Wrocławia uczestniczyły w przygotowaniach do rozdzielenia prezentów najuboższym mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska. Dziś zostanie rozdysponowanych 750 paczek z żywnością i najpotrzebniejszymi artykułami, dzięki którym bezdomni, samotni, starsi i ci, którymi opiekuje się wrocławska Caritas będą mogli doświadczyć tego, że czas świąt Bożego Narodzenia zawsze jest czasem szczególnym w całym roku.

Metropolita wrocławski składając życzenia i dziękując wszystkim za pomoc w przygotowaniu paczek zwrócił uwagę na fakt, iż święta Bożego Narodzenia uczą otwartości na Boga i drugiego człowieka. – Warto zauważyć, że stajenka czy grota, w której Syn Boży przyszedł na świat, pomimo tego, że zapewne stanowiła solidną konstrukcję, zapewniającą bezpieczeństwo świętej rodzinie, to jednak nie miała drzwi – powiedział abp Kupny, dodając, że ten szczegół uświadamia, iż Jezus narodził się, by każdy człowiek miał przez Niego przystęp do Ojca. – Czas epidemii wymaga od nas izolacji, jednak na ile to możliwe otwórzmy się na drugiego człowieka, tak by nikt w tym czasie, nawet jeśli będzie spędzał święta sam, nie czuł się samotny – poprosił ksiądz arcybiskup.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content