Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych rozstrzygnięty

fot. Radio Rodzina

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 700 mln zł trafi do województwa dolnośląskiego.

Inwestycje, które zostaną zrealizowane to np. rewitalizacja drugiego etapu Winnej Góry w Trzebnicy z budową wieży widokowej, budowa kanalizacji w gminie Paszowice lub przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej w Podgórzynie.

-Rządowy fundusz inwestycji lokalnych jest tarczą antykryzysową dla samorządów. Środki z funduszu mają być impulsem, które w tym trudnym czasie pandemicznym pozwolą nie tylko funkcjonować samorządom, ale dadzą także impuls gospodarczy do rozwoju i jeszcze lepszego funkcjonowania – mówił minister Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

-To bardzo ważne wydarzenie, kiedy pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej z rządowego funduszu inwestycji lokalnych trafiają właśnie do samorządów – mówił Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu i Środowiska.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko na koniec konferencji podziękował za to, że samorządy wojewódzkie zostały ujęte w drugim rozdaniu funduszu inwestycji lokalnych.

-Cieszę się, że województwo dolnośląskie jest w czołówce wszystkich województw, jedną z najwyższych dotacji 17 mln zł – mówił Grzegorz Macko.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. 

Info: mat. prass.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content