Przybij piątkę Mikołajowi w Afrykarium

Mat.pras

Wrocławskie ZOO organizuje ciekawą akcję w Wigilię. Można przyjść 24 grudnia pomiędzy godz. 9:00 a 11:00 i przybić piątkę nurkującemu w Afrykarium „świętemu”.

– Mikołaj porzucił swój latający zaprzęg z reniferami na rzecz podwodnego świata i bardzo chciałby, aby jak najwięcej dzieci tego dnia przybiło mu piątkę przez szybę ogromnego akwarium – zachęca Agnieszka Korzeniowska, dyrektor marketingu wrocławskiego ZOO. – Pracujemy 365 dni w roku, również w tym szczególnym dniu, jakim jest Wigilia, i bardzo zapraszamy do odwiedzenia ZOO. Jesteśmy czynni do 14.00.

Na odwiedzających czeka nie lada atrakcja. Tylko tego dnia będzie można spotkać nurkującego w basenie Morza Czerwonego Św. Mikołaja. Zamiast reniferów towarzyszyć mu będą ryby ławicowe i 3 samce orlenia cętkowanego, a także strzępiel olbrzymi. To właśnie te ryby na co dzień zamieszkują olbrzymie, mieszące blisko tysiąc metrów sześciennych wody, akwarium.

W rolę Mikołaja wcielą się nurkowie, którzy na co dzień pracują w Afrykarium i dbają o czystość poszczególnych zbiorników. Olbrzymie akwaria wymagają regularnego czyszczenia od środka. Nurkowie wchodzą do zbiorników dwa razy w tygodniu, czyszczą szyby i podwodne dekoracje.

Tego wyjątkowego dnia jakim jest Wigilia, postanowili włożyć na siebie oprócz służbowych kombinezonów nurka, także strój Św. Mikołaja.

– Dzieci uwielbiają, gdy uda im się wypatrzeć nas podczas pracy. A gdy im pomachamy czy przybijemy piątkę przez szybę, to jest pełnia szczęścia. Nie mówiąc już o pamiątkowym zdjęciu. Dlatego pomyśleliśmy, że praca w Wigilię w stroju świętego Mikołaja może być fajną atrakcją dla najmłodszych – mówi Przemysław Rokita nurek z firmy Aqua Serwis.

Co na to opiekunowie ryb w Afrykarium? – Ryby nie będą zaskoczone towarzystwem nurka, bo są przyzwyczajone do tego widoku. Czerwony strój nurków nie zrobi na nich wrażenia – żartuje Jakub Kordas, szef Akwarium wrocławskiego ZOO.

Jeśli akcja się spodoba, ZOO rozważa jej powtórzenie również w Sylwestra. Tego dnia ogród również będzie czynny do 14.00. Warto zaplanować wizytę.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content