Plaga szczurów na Przedmieściu Oławskim (AKTUALIZACJA)

fot. archiwum prywatne

Otrzymaliśmy email od jednej ze słuchaczek mieszkających przy Pl. Zgody we Wrocławiu. Okazuje się, że szczury w tym rejonie miasta to prawdziwa plaga, nie tylko można spotkać je na parkingu, ale również na klatce schodowej!

Około dwa tygodnie temu zauważyłam problem zwiększonej ilości szczurów na terenie parkingu wewnętrznego mojego budynku mieszkalnego przy pl. Zgody 3-7, którego administratorem jest Miejska Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Prądzyńskiego 14/16 we Wrocławiu. Szczury wybudowały sobie gniazdo w hałdzie ziemi i biegają po podwórku. Wchodzą nam do samochodów, niszczą elementy aut. Osobiście w miniony weekend wyrzucałam też kilka zdechłych osobników, bo leżały na drodze do mojego samochodu i nie mogłam przejść – informuje nas słuchaczka.

Mieszkanka podkreśla, że choć problem zgłosiła do administratora budynku to jednak nie został on rozwiązany.

Zgłosiłam dwukrotnie mailowo problem do administratora budynku, zlikwidował on hałdę ziemi, w której szczury bytowały, ale mądre zwierzęta przeniosły się kilka metrów obok i wybudowały nowe gniazdo. Nadal włażą nam do samochodów i zdychają. Dzisiaj pod pokrywą silnika znalazłam pół żywego osobnika, którego przed ruszeniem w drogę musiałam usunąć. Wygryzł mi też wygłuszenie. Bałam się czy szczur mnie nie ugryzie. O tym wszystkim co opisuję powiadomiłam Spółdzielnię – mailowo, dwukrotnie. Wysłałam też zdjęcia. Kiedy dzisiaj udałam się do Spółdzielni, aby osobiście zainterweniować domagałam się profesjonalnego podejścia i wynajęcia firmy specjalistycznej, bo zabawa z jakimś incydentalnym rozkładaniem trutki przez dozorczynię nie daje oczekiwanego efektu.  W odpowiedzi usłyszałam, że to jest problem całego Wrocławia. Pomocy nie uzyskałam.

Okazuje się, że problem z gryzoniami to nie tylko kwestia ich bytowania na parkingu, ponieważ pojawiają się również w budynku mieszkalnym.

Nadmieniam, że zgłaszałam dozorczyni, że szczury wchodzą również do budynku na 5 piętro. W moim budynku na parterze jest żłobek i w mojej ocenie ta sytuacja ze szczurami też jest pewnego rodzaju zagrożeniem dla tej placówki. Dla mnie osobiście jest to zagrożenie, bo takie sąsiedztwo nie jest miłe, szczury roznoszą choroby, a gdy uszkadzają mi samochód to obawiam się dodatkowo, czy poruszanie się tym pojazdem jest bezpieczne, czy nie zostanę zaskoczona jakąś awarią na drodze w wyniku przegryzienia np. przewodów elektrycznych, i czy nie dojdzie do wypadku – czytamy w mailu.

Skontaktowaliśmy się ze Spółdzielnią Mieszkaniową przy ul. Prądzyńskiego 14/16 we Wrocławiu, jednak otrzymaliśmy informacje, że na ten moment nie chcą komentować sprawy. Spółdzielnia poinformowała nas, że dopiero w poniedziałek będą osoby decyzyjne, które mogą udzielić nam informacji dot. ewentualnej deratyzacji lub podjętych kroków w celu zwalczenia tego problemu.

Do sprawy powrócimy w poniedziałek (21.12).

AKTUALIZACJA (21.12)

Ponownie skontaktowaliśmy się ze Spółdzielnią Mieszkaniową przy ul. Prądzyńskiego. Otrzymaliśmy informacje, że zarząd zajął się sprawą problemów ze szczurami, zostały rozstawione nowe trutki, na bieżąco również usuwane są kolejne budowane nory przez szkodniki. Zarząd wysłał również informacje do sąsiednich właścicieli nieruchomości o problemie ze szczurami, tak aby całe osiedle zostało ponownie zderatyzowane.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content