Krzysztof Balawejder podsumowuje rok w MPK Wrocław

fot. Radio Rodzina

W Porannym Gościu Radia Rodzina z prezesem MPK Wrocław – Krzysztofem Balawejderem, podsumowaliśmy rok 2020 r., który jawi się głównie pod hasłem #TORYwolucja w dobie pandemii.

Prezes podkreśla, że dzięki szybkiej reakcji na informacje dot. koronawirusa, udało się zniwelować możliwości zachorowania wśród pracowników MPK.

Dodatkowo spółce udało się w tym roku realizować niemal wszystkie inwestycje zgodnie z planem, choć Covid-19 przyniósł nieplanowane straty.

Jedną z inwestycji, która w tym roku miała się zakończyć, ale została przesunięta na początek 2021 r. to przebudowa torowiska na Biskupin.

– Mieliśmy przestój na Biskupinie, ale za to udało nam się uratować drzewa – komentuje prezes MPK.

Zapytaliśmy również, czy prezes Balawejder odczuwa presję w związku ze swoją pracą?

Trwające inwestycje w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji to nie tylko przebudowa torowisk, ale również inwestycja w tabor.

Okazuje się, że nie trzeba tylko kupować nowych tramwajów, ponieważ równie dobrze sprawdza się kompleksowa modernizacja. MPK w sumie wyremontuje 42 tramwaje.

W rozmowie poruszyliśmy również kwestię dot. planów w 2021 r., mieszkańców Szczepina czekać będzie w okresie wakacyjnym m. in. przebudowa pl. Jana Pawła II.

Posłuchaj rozmowy podsumowującej inwestycje MPK w 2020 r. oraz plany spółki na 2021 r.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content