Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2020

mat.pras.

Po raz kolejny Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa rozstrzygnęła konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska. W tym roku zwyciężyli: Żywe Muzeum Ceramiki Manufaktura w Bolesławcu, Czarna Góra Resort oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Każdego roku, trzy podmioty z Dolnego Śląska uzyskują tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego. W 2020 roku decyzją Kapituły Konkursu równorzędny Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska oraz nagrodę w postaci vouchera o wartości 5 tysięcy złotych na wspólne działania promocyjne z Samorządem Województwa oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną otrzymali: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Czarna Góra Resort i Żywe Muzeum Ceramiki Manufaktura w Bolesławcu.

Liczba podmiotów, którym przyznany został Certyfikat Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej cały czas rośnie. Obiekty, które otrzymują wyróżnienie stanowią o sile branży w regionie. Zwycięzcy corocznych konkursów to jednocześnie liderzy rynku turystycznego. Wyróżnianie podmiotów reprezentujących najwyższe standardy pozwala tworzyć na Dolnym Śląsku wysokiej jakości ofertę dla turystów oraz skutecznie rywalizować o gości z kraju i za granicy. W tegorocznej edycji naszego konkursu udział wzięło łącznie 9 podmiotów; oprócz trójki zwycięzców były to: Villa Art Novis z Wrocławia, Dni Turystyki w Bystrzycy Kłodzkiej, Miejska Trasa Turystyczna w Bystrzycy Kłodzkiej, Magiczny Szlak Ducha Gór w Szklarskiej Porębie, Hotel Polanica Resort oraz Trasy narciarstwa biegowego w Spalonej.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Co rok w ich ocenie Kapituła zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty te to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.

Termin uroczystego wręczenia nagród zostanie ustalony, kiedy zostaną zredukowane ograniczenia wynikające z pandemii.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content