Finał zbiórki świątecznej MPK

mat.pras.

Na placu Teatralnym stanie – niezwykle udekorowany – historyczny tramwaj Gustaw. To finał świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez wrocławskie MPK i fundację Weźpomóż.pl. Z mieszkańcami, którzy dorzucą się do zbiórki – MPK podzieli się siankiem i opłatkiem.

Na przystanku muzealnym pod Operą Gustawa będzie można spotkać w sobotę i w niedzielę od godziny 15 do 18. Będzie nie tylko cieszył oko barwnymi i święcącymi dekoracjami. Świąteczny nastrój na placu Teatralnym zapewni utrzymana w odpowiednim klimacie muzyka.

Najważniejsze jednak, że załoga tramwaju przyjmować będzie dary, które wspomogą podopiecznych fundacji oraz emerytów MPK, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Zachęcamy każdą wrocławiankę i wrocławianina do pojawienia się w ten weekend przy Operze i podzielenia się niedrogimi, podstawowymi artykułami spożywczymi – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dla wielu osób, które z różnych powodów są dziś w trudnej sytuacji, taki skromny dar będzie oznaczał możliwość zjedzenia w święta jakiegokolwiek ciepłego posiłku.

Kto przyłączy się do zbiórki, będzie mógł liczyć na mały prezent od przewoźnika: wigilijny opłatek i tradycyjne sianko, które pochodzi z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach.

To taki wigilijny niezbędnik – dodaje szef miejskiego przewoźnika.

Produkty, które szczególnie przydają się potrzebującym to przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia – mówi rzecznik prasowy MPK, Bartosz Naskręski. – Makarony, ryż, cukier, słodycze i konserwy. Tego typu produkty sprawią na pewno dużo radości.

Miejski przewoźnik nie po raz pierwszy współorganizuje przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Podobna pod hasłem „Pełna lodówka na święta” odbywała się już w poprzednich latach. Tegoroczna przy wrocławskich zajezdniach, miała potrwać tylko kilka dni i była pierwotnie mikołajkową akcją. Cieszyła się jednak tak dużą popularnością, że została przedłużona aż do niedzieli (20.12) i stała się Świąteczną Zbiórką Żywności – z kolorowym finałem planowanym na ten weekend.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content