Dlaczego żarówka świeci? „Bezpieczniki TAURONA” uczą o elektryczności

mat. TAURON

Komputer jest nieodłącznym elementem nauczania zdalnego. O tym jak działa prąd dowiemy się m.in z platformy edukacyjnej TAURON Dystrybucja. Na firmowym kanale YouTube znajdziemy filmy edukacyjne na temat elektryczności do potrzeb uczniów i nauczycieli. To unikalny projekt w skali kraju.

Filmy edukacyjne tworzone na potrzeby programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA” kierowane są do uczniów i nauczycieli z klas 1-8 szkoły podstawowej. Znajdują się na platformie edukacyjnej oferowanej szkołom bezpłatnie. Poza filmami można tam znaleźć scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów, a także sekcję dla rodziców zawierającą poradniki oraz filmy zachęcające do eksperymentowania z dziećmi w domu.

Od początku istnienia platformy Bezpieczników TAURONA, każdy film publikowany jest w wersjach dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, co umożliwia dotarcie z wiedzą o elektryczności do wszystkich dzieci.

Edukacja bez ograniczeń

W projekcie „Bezpieczniki TAURONA” bierze udział 21 szkół specjalnych, z oddziałami integracyjnymi lub Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W poprzednich latach zespół naukowców TAURONA odwiedził kilka z nich realizując zajęcia łącznie dla ponad 460 dzieci.

Wiedza dostępna dla wszystkich

Wszystkie filmy edukacyjne na temat elektryczności dostosowane są do podstawy programowej określonej przez MEN. Nie tylko przekazują wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z prądu, ale również pozwalają zainteresować dzieci tą dziedziną fizyki, a nauczycieli zainspirować do przeprowadzenia ciekawych lekcji. Na platformie filmy są podzielone według grup wiekowych, a także według udogodnień dla uczniów z niepełnosprawnościami: w wersji z audiodeskrypcją, napisami i językiem migowym. Dodatkowo, dla szerszego odbioru tych filmów, udostępnione zostały na YouTube na kanale TAURONA: https://www.youtube.com/user/TauronTV

Program edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA” realizowany jest od 2013 roku. Jego głównym celem jest uczenie i przypominanie zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Od kilku lat program jest prowadzony w oparciu o multimedialną platformę edukacyjną dostępną pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl, skierowaną do nauczycieli szkół podstawowych, uczniów i rodziców. W trudnym dla uczniów i nauczycieli czasie zdalnego nauczania, filmy edukacyjne TAURONA na YouTube i propozycje zajęć dostępne na portalu stały się jednym z narzędzi niezwykle chętnie wykorzystywanych w tworzeniu lekcji on-line. W ubiegłym roku szkolnym z pomocy naukowych zamieszczonych na platformie skorzystało ponad 50 tys. użytkowników.

O platformie opowiada Ewa Groń, rzecznik TAURON Dystrybucja.

1 część

2 część

3 część

mat. TAURON

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content