Rozpoczęły się prace na Bulwarze Słonecznym

fot. Radio Rodzina

Odnowienie fragmentu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Drobnera i dedykowanie go kobietom jest inicjatywą z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To projekt przypominający o tym, że Polska była jednym z pierwszych krajów, który przyznał prawa wyborcze kobietom. Rozpoczęły się właśnie prace na Bulwarze Słonecznym we Wrocławiu.

Inwestycje nadzoruje Zarząd Zieleni Miejskiej. Co powstanie na bulwarze? informuje rzecznik spółki, Ewa Mazur.

Na bulwarze pojawią się również m. in. specjalne siedziska wraz z nowymi nasadzeniami – dodaje rzecznik.

W chodniku zamontowane zostaną łącznie 162 płyty – 81 z nazwą kraju i 81 z rokiem, w którym kobiety otrzymały w tym kraju prawa wyborcze, pojawi się również mini rondo.

grafika mat. pras. UMW

Na całym rewitalizowanym odcinku pojawi się także nowe oświetlenie (stylizowane 3 latarnie). Chodnik będzie zbudowany częściowo z płyt betonowych, częściowo z płyt granitowych i kostki granitowej. Placyk z okrągłą tablicą ma zaprojektowaną nawierzchnię w kostce granitowej, która będzie cięta i łupana, a przez to przyjazna dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych, podobna do tej na wózkostradzie na wrocławskim rynku.

Część prac ma zakończyć się w czerwcu 2021 r, całość rewitalizacji potrwa do końca 2021 r. Ich koszt to niespełna 1,6 mln zł.

Tak prezentuje się projekt nowego bulwaru:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content