Radni Wrocławia przyjęli budżet na rok 2021. Trzech radnych PiS zostało wyrzuconych z klubu

fot. Radio Rodzina

Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej, a także Nowoczesnej został przyjęty projekt budżetu Wrocławia na rok 2021. Trzech radnych PiS zagłosowało za budżetem. Zostali za to usunięci z klubu.

Udział w głosowaniu wzięło 37 radnych, 28 radnych było za, 9 przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Trzech radnych PiS głosowało za budżetem (Mirosław Lach, Jerzy Skoczylas oraz Michał Piechel), choć wcześniej radni przyjęli stanowisko, że będą przeciwni, ponieważ ich poprawki zostały odrzucone. Zostaną za to usunięci z klubu Radnych PiS.

Przewodniczący radnych PiS Michal Kurczewski wydał oświadczenie związane z wyrzuceniem z klubu 3 radnych (Mirosław Lach, Jerzy Skoczylas, Michał Piechel):

Nasi przeciwnicy polityczni w Radzie Miasta podjęli w ostatnich dniach działania zmierzające do zmiany wyniku dzisiejszego głosowania w sprawie budżetu, które jak wiemy mogło wywołać spore reperkusje. Z sygnałów, które do nas dotarły wynika, że co najmniej jeden z naszych radnych mógł być szantażowany. Nie wiemy dokładnie dlaczego sprawdzeni w poprzedniej kadencji radni, startujący kolejny raz z list PiS zdecydowali się wspierać Prezydenta Wrocławia, zagorzałego przeciwnika PiS i jednocześnie Prezydenta, co do którego polityki miejskiej mamy wiele uzasadnionych zastrzeżeń. W związku z wynikiem dzisiejszego głosowania w sprawie budżetu na rok 2021 jesteśmy zmuszeni zredukować liczebność naszego klubu. Możliwość współpracy i pełnego zaufania do naszych klubowych kolegów to priorytet. Z jednej strony jesteśmy bardzo rozczarowani postawą naszych kolegów z klubu z drugiej strony współczujemy im, gdyż będą musieli się zmierzyć z oskarżeniami o oszukanie swoich wyborców i zdradę.

Również radni Nowoczesnej – koalicjanci prezydenta Jacka Sutryka, do końca nie byli pewni, czy poprą budżet.

Przypominamy, że projekt budżetu zakłada niemal 5,4 mld zł dochodów, wydatki zaplanowano na poziomie 5,9 mld zł. Na same inwestycje miasto chce w kolejnym roku przeznaczyć ponad miliard złotych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content