Poświętuj komuś święta

fot. Radio Rodzina

Przedświąteczną kampanią społeczną „Poświętuj komuś święta” Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca wrocławian, by podzielili się życzeniami i drobnymi upominkami nie tylko z bliskimi. Odbiorcami serdecznych życzeń mogą być seniorzy, sąsiedzi, znajomi z osiedla czy ulubieni sprzedawcy z pobliskiego sklepu.

Podczas tegorocznych świąt wiele osób pozostanie z dala od rodziny, być może część z nich spędzi te dni zupełnie samotnie. Ideą kampanii „Poświętuj komuś święta” jest pamięć o ludziach, którzy mieszkają w pobliżu. Wykonanie drobnego gestu – napisanie życzeń, podarowanie upominku – pozwoli o tej pamięci przypomnieć.

Zachęcamy wrocławian do tego, żeby zauważyli wokół siebie osoby starsze, samotne, chore i podarowali im chwilę, która przyniesie miły i ciepły uśmiech – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami dla sąsiadki-seniorki, skromny słodki upominek dla osób znanych z widzenia – od takich drobnych gestów może się zacząć nowa znajomość. Nieśmiali mogą podrzucić te drobiazgi na wycieraczkę sąsiada czy wsunąć
w drzwi.

Hasło kampanii „Poświętuj komuś święta” zachęca do tego, by objąć najlepszymi życzeniami jak największe grono ludzi. Pod ogólnym słowem „komuś” mogą wystąpić zarówno seniorzy, przyjaciele, nieznajomi, bliscy lub sąsiedzi. Tylko wyobraźnia wrocławian ogranicza adresatów serdecznych świątecznych życzeń. Organizatorzy apelują o bezpieczne włączenie się w akcję i stosowanie się do zasad sanitarnych.

Oprócz przekazywania życzeń czy upominków kampania ta ma także kilka dodatkowych odsłon. Jedną z nich jest wsparcie lokalnej gastronomii i zachęcanie wrocławian do zamawiania wigilijnych i świątecznych potraw. Zamiast zwykłej krzątaniny oraz godzin spędzonych na zakupach, a później w kuchni wystarczy wybrać ulubioną restaurację, dla której takie wsparcie stanie się nieocenioną pomocą. WCRS za pomocą swoich mediów
społecznościowych wskazuje kilka możliwych restauracji, liczących na pomoc wrocławian.

Ponadto w przedświąteczny weekend (18–20 grudnia) WCRS zaprasza na świąteczną odsłonę swojego profilu na Facebooku. Cyklicznie będą się tam ukazywały posty zachęcające do przygotowań świątecznych. Będą przepisy na ozdoby choinkowe, wspólne kolędowanie i czytanie świątecznych opowieści. Poświętuj z nami święta!

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content