Świąteczna ofensywa Uniwersytetu Wrocławskiego.

mat. prasowe

Międzynarodowy koncert dla wszystkich Dolnoślązaków. Do tego laserowe pokazy światło i dźwięk w Ogrodzie Botanicznym i akcja „siano za sianko” z Fundacją na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową – to akcje, jakie dla wrocławian w przedświątecznym czasie przygotował Uniwersytet Wrocławski. 

Mówi szef komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego Tomasz Sikora .

W czwartek o 20.00 nasi międzynarodowi studenci Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na koncert piosenek, pieśni i utworów ze swoich krajów. 

– Koncert „Hope night” odbędzie się w Oratorium Marianum – zabytkowej sali koncertowej w gmachu głównym. Zabrzmią utwory z całej Europy z kilku krajów Azji – opowiada Piotr Gospodarczyk, reżyser i aranżer koncertu. 

Całość do zobaczenia online Uniwersytet przygotował transmisję z całego wydarzenia – do zobaczenia na uniwersyteckim Youtubie. Całkiem realnie będzie można spotkać studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w czwartek i piątek na ulicach Wrocławia. Gdy wspólnie z wolontariuszami Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową ruszą by wymieniać „sianko na siano” Mówi Tomasz Sikora.

Wolontariuszy i studentów z siankiem i puszkami spotkać będzie można w okolicach Uniwersytetu i wrocławskiego rynku w czwartek i piątek. 

W sobotę natomiast w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego zacznie gości czarować „Światogród” dzięki laserom, muzyce, światłu, iluzjonistom, Ogród zamieniony zostanie w Tajemniczy, baśniowy świat. 

Te wydarzenia to początek świątecznej ofensywy Uniwersytetu Wrocławskiego – uczelnia zapowiada w przyszłym tygodniu pomoc najmłodszym w korepetycjach i paczki świąteczne dla wrocławskich seniorów – studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content