Kolejne 7 dolnośląskich gmin włączyło się do walki o czyste powietrze

mat. prasowe

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program priorytetowy „Czyste Powietrze”. Kolejne 7 gmin z naszego województwa włącza się do walki o czystsze powietrze.

 We wrześniu minął drugi rok jego wdrażania. Program był w tym czasie modyfikowany i ulepszany. Jedną z ważniejszych zmian było włączenie gmin do jego realizacji, powstały Punkty Obsługi Programu by wnioskodawcy mogli  w gminie, w której zamieszkują składać wnioski. Obecnie na Dolnym Śląsku funkcjonują 33 takie punkty. W kolejnych miesiącach Program został uproszczony, zmienione zostały zasady przyznawania dofinansowania, a sam wniosek jest łatwiejszy do wypełnienia.

W siedzibie Funduszu podpisano kolejne porozumienie z samorządami. Do realizacji Programu włączają się: Gmina Miejska Dzierżoniów, Bielawa,  Pieszyce, Dzierżoniów, Piława Górna, Łagiewniki, Niemcza, które zrzeszone są w  „Stowarzyszeniu Ziemia Dzierżoniowska”.  Dzisiejsze spotkanie to dobry początek wzmocnienia promocji Programu w regionie dzierżoniowskim i znaczące wsparcie dla mieszkańców w wypełnianiu wniosków i staraniach o podwyższony poziom dofinansowania – mówi Łukasz Kasztelowicz Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Przypomnijmy, 21 października została uruchomiona druga część programu „Czyste Powietrze” dająca możliwość wsparcia uboższej części społeczeństwa. Teraz mogą oni otrzymać wyższą dotację – nawet do 37 tys. złotych – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu. Natomiast nowe przepisy, które weszły w życie 1 października, umożliwiają wójtom, burmistrzom i prezydentom miast wydawanie zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego, osobie zamierzającej złożyć wniosek o dofinansowanie z drugiej części programu. Takie zaświadczenie jest niezbędne, żeby ubiegać się o podwyższony poziom dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania. To kolejna zmiana dostosowująca Program do szerszego grona odbiorców. Dla gmin korzyścią z podpisania porozumienia jest możliwość uzyskania refundacji w wysokości do 100 zł za wydanie beneficjentowi zaświadczenia oraz skutecznie złożony wniosek o podwyższone dofinansowanie.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content