Za nami „Weekend Cudów”

fot. Radio Rodzina

W miniony weekend (12-13.12) Szlachetna paczka rozpoczęła „Weekend Cudów”. Paczki przygotowane przez darczyńców trafiły do 1417 rodzin.

Radio Rodzina uczestniczyło w rozwożeniu oraz wręczaniu paczek dla potrzebujących rodzin.

-Mieliśmy dużo stresu przed Weekendem Cudów, ponieważ jeszcze w czwartek mieliśmy w bazie ok. 160 rodzin, które były bez darczyńców. Ja powiedziałam, że wierzę w cuda, cuda się zdarzają i ten cud się naprawdę zdarzył. W piątek w godzinach popołudniowych mieliśmy zero rodzin do obdarowania. Jest to fenomenalny wynik – mówiła Katarzyna Wasek, koordynator ds. Promocji „Szlachetnej Paczki Dolnośląskie”.

Jak wiele rodzin i wiele podmiotów zdecydowało się włączyć w działanie Szlachetnej Paczki?

-Na całym Dolnym Śląsku jest to 1417 rodzin. Darczyńcy to przede wszystkim firmy, znajomi, szkoły, uczelnie. W samym Wrocławiu jest to 672 darczyńców.

Zapytaliśmy jakie potrzeby miały rodzin i co najbardziej zaskoczyło koordynatorów?

-Najbardziej urzekła mnie para, gdzie starszy Pan chciał dostać krzyżówki, a Pani chciała dostać ciasto – mówiła Katarzyna Wasek.

Dominik Aleksandrowicz jest managerem operacyjnym Szlachetnej Paczki. Opowiedział nam jak akcja przebiega w roku pandemicznym.

-Pierwszą rzeczą jest stosowanie się do rygorów sanitarnych – komentował Dominik Aleksandrowicz.

-W tym roku udało nam się pomóc większej liczbie rodzin niż w roku poprzednim, czyli można powiedzieć, że pandemia spowodowała jeszcze większą mobilizację w ludziach, aby pomagać i jest to całkowicie genialne – komentował Dominik Aleksandrowicz.

To była już 20 edycja „Szlachetnej Paczki”. To był intensywny weekend, ale pełen wzruszeń i pozytywnych emocji. Rodziny zostały obdarowane m.in żywnością, środkami czystości, odzieżą. W tym roku częstą potrzebą były również laptopy do nauki zdalnej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content