Poświętuj komuś święta – startuje kampania WCRS

mat.pras.

Przedświąteczną kampanią społeczną „Poświętuj komuś święta” Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca wrocławian, by podzielili się życzeniami i drobnymi upominkami nie tylko z bliskimi. Odbiorcami serdecznych życzeń mogą być seniorzy, sąsiedzi, znajomi z osiedla czy ulubieni sprzedawcy z pobliskiego sklepu.

Podczas tegorocznych świąt wiele osób pozostanie z dala od rodziny, być może część z nich spędzi te dni zupełnie samotnie. Ideą kampanii „Poświętuj komuś święta” jest pamięć o ludziach, którzy mieszkają w pobliżu. Wykonanie drobnego gestu – napisanie życzeń, podarowanie upominku – pozwoli o tej pamięci przypomnieć.

– Zachęcamy wrocławian, żeby zauważyli wokół siebie osoby starsze, samotne, chore i podarowali im chwilę, która przyniesie miły i ciepły uśmiech – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami dla sąsiadki-seniorki, skromny słodki upominek dla osób znanych z widzenia – od takich drobnych gestów może się zacząć nowa znajomość. Nieśmiali mogą podrzucić te drobiazgi na wycieraczkę sąsiada czy wsunąć w drzwi.

Wspólne świętowanie

Hasło kampanii „Poświętuj komuś święta” zachęca do tego, by objąć najlepszymi życzeniami jak największe grono ludzi. Pod ogólnym słowem „komuś” mogą wystąpić zarówno seniorzy, jak i przyjaciele, nieznajomi, bliscy lub sąsiedzi. Tylko wyobraźnia wrocławian ogranicza adresatów serdecznych świątecznych życzeń. Organizatorzy apelują o bezpieczne włączenie się w akcję i stosowanie się do zasad sanitarnych, wynikających z pandemii koronawirusa.

– Oprócz przekazywania życzeń czy upominków kampania ta ma także kilka dodatkowych odsłon. Jedną z nich jest wsparcie lokalnej gastronomii i zachęcanie wrocławian do zamawiania wigilijnych i świątecznych potraw. Wystarczy wybrać ulubioną restaurację, dla której takie wsparcie stanie się nieocenioną pomocą. WCRS za pomocą swoich mediów społecznościowych wskazuje kilka możliwych restauracji, liczących na pomoc wrocławian – podkreśla Beata Nawrotkiewicz z WCRS.

Dodatkowo w przedświąteczny weekend (18-20 grudnia) WCRS zaprasza na świąteczną odsłonę swojego profilu na Facebooku. Cyklicznie będą się tam ukazywały posty zachęcające do przygotowań świątecznych. Będą przepisy na ozdoby choinkowe, wspólne kolędowanie i czytanie świątecznych opowieści.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content