MPK wyremontuje tory łączące Legnicką z TAT

mat. pras. MPK

Wrocławskie MPK wyremontuje tory tramwajowe wzdłuż ulicy Złotoryjskiej obok Dolmedu. To miejsce, które w sieci komunikacji miejskiej zyskuje bardzo duże znaczenie, bo będzie łącznikiem między ulicą Legnicką a Trasą Autobusowo-Tramwajową na Nowy Dwór.

Właśnie ogłoszono przetarg na prace, które planowo mają ruszyć w lutym. Roboty są skoordynowane z budową TAT, nadzorowaną przez inną miejską spółkę – Wrocławskie Inwestycje. MPK do przeprowadzenia swoich prac wykorzysta moment, w którym tramwaje – z uwagi na prace trwające na ulicy Robotniczej – i tak nie mogą kursować wzdłuż bloków przy ul. Złotoryjskiej.

W tym miejscu powstanie zielone torowisko – mówi rzecznik MPK – Bartosz Naskręski.

Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas generowany przez tramwaje. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków -podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Koniec prac na Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Przewoźnik zacznie swoje prace tam, gdzie swoje roboty kończą robotnicy pracujący przy TAT – czyli  tuż za skrzyżowaniem torów z ulicą Strzegomską. Ono także będzie wyremontowane. Zakres planowanych robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.

inf. pras. MPK

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content