Koalicja Obywatelska negatywnie o Funduszu Inwestycji Lokalnych

fot. Radio Rodzina

Ponad 700 mln zł trafi do województwa dolnośląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na całą Polskę rząd przeznaczył kwotę 12 mld zł. Kwoty do samorządów trafiają w trzech etapach, za nami druga tura wsparcia w wysokości ponad 319 mln zł.

Rozdysponowanie środków krytykuje Koalicja Obywatelska. Poseł na Sejm – Michał Jaros (KO) złożył interpelację w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koalicja Obywatelska zarzuca rządowi, że fundusz jest tworem politycznym, a nie mającym w założeniu faktycznie pomóc samorządom, które dotknął kryzys.

– Są gminy na Dolnym Śląsku, które nie otrzymały żadnego wsparcia, bo są z innej opcji politycznej – dodaje poseł Jaros.

Poseł Grzegorz Schetyna przypomniał, że jego projekt tzw. „Schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych nie miał barw politycznych i wdrażany był w miejscowościach, które były rządzone przez różne opcje polityczne.

Jedną z gmin, które nie otrzymały wsparcia na Dolnym Śląsku jest gmina Prusice. Sekretarz gminy – Wiktor Lubieniecki przybliża projekt, który zgłosiła gmina, a który nie został wzięty pod uwagę.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki opublikował pełną listę zadań sfinansowanych w drugiej części konkursowej dla naszego województwa.

Do tematu będziemy powracać.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content