Czas na rewanż z Legionovią

mat.pras.

W poniedziałek klub #VolleyWrocław rozpocznie rundę rewanżową TAURON Ligi. Na początek zmierzy się z drużyną DPD Legionovia Legionowo. Wrocławianki na wyjeździe będą chciały zgarnąć komplet punktów.

To właśnie z tymi rywalkami wrocławianki zainaugurowały sezon 2020/2021 przed własną publicznością. Siatkarki oraz sztab z sentymentem wracają myślami do tamtego meczu, który odbył się pod koniec września, a na trybunach zasiedli kibice lokalnego zespołu. Niestety od dłuższego czasu zgodnie z panującymi obostrzeniami mecze odbywają się bez udziału publiczności. Wracając do kwestii sportowych, Legionovia wygrała wówczas 3 do 1. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego postraszyły wtedy rywalki i niewiele brakowało, żeby wynik końcowy był zupełnie inny.

Do tej pory siatkarki DPD rozegrały 13 pojedynków z czego 6 wygrały, a 7 razy ponosiły porażkę. Z takim bilansem zajmują szóste miejsce w tabeli. Ostatniego spotkania nie mogą jednak zaliczyć do udanych, ponieważ zawodniczki przegrały 1:3 z  BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Mecz sąsiadujących w tabeli zespołów lepiej rozpoczęły zawodniczki z Bielska-Białej. Już od pierwszych piłek dobrze grały w bloku oraz kontrataku. Przy wyniku 14:13 dla przyjezdnych, na linii dziewiątego metra stanęła Olivia Różański i to Legionovia przejęła kontrolę nad setem (25:20). Druga, trzecia oraz czwarta odsłona kończyły się na korzyść BKS-u do 20, 16 oraz 15.

Wrocławianki będą chciały się podwójnie zrewanżować. Po pierwsze za ostatnią porażkę z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Mecz nie poszedł po myśli drużyny, ale co najważniejsze, wnioski zostały już wyciągnięte. Po jednym dniu wypoczynku siatkarki wróciły do treningów. Skrupulatna analiza pozwoli na wyeliminowanie błędów. Po drugie za wcześniej wspomniany, inauguracyjny mecz z Legionovią. Przeciwniczki są już znane i nie pozostaje nic innego jak rozegrać ten na swoją korzyść.

Jak najbardziej okazja do rewanżu jest, każdy mecz zaczyna się od stanu 0:0 i każdy może wygrać, wiec po ostatnim nieudanym meczu z Bydgoszczą chcemy pojechać do Legionowa i walczyć o pełną pulę. Przede wszystkim musimy zacząć od własnej gry, dopiero później możemy skupić na rywalu, na pewno wyróżniającą się zawodniczką jest Olivia Różański, ale w naszym zespole są nie gorsze zawodniczki, zatem szykuje się niezłe widowisko – powiedziała środkowa #VolleyWrocław, Karolina Fedorek

Mecz z DPD Legionovią Legionowo odbędzie się 14 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00.

(mat.pras.)

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content