Serca dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

mat.pras.

Od wczoraj w różnych punktach Wrocławia zainstalowano 10 serc – pojemników na nakrętki, które zbiera Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Miasto, fundując pojemniki, postanowiło wesprzeć działania fundacji, która od lat na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska wspiera najciężej chore dzieci.

Nakrętki będą przekazywane przez organizację do recyklingu, a środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

– Jedna nakrętka, to nie jest dużo, ale dorzucając nakrętkę do nakrętki możemy zebrać ich wiele i zyskać w ten sposób fundusze na pomoc dzieciom. Większa dostępność pojemników niesie korzyści dla wszystkich: dla tych, którzy pomagają, którzy pomoc otrzymują, a także dla środowiska. – tłumaczyła Katarzyna Lubiszewska, koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

Nowe pojemniki będzie można znaleźć w 10 różnych punktach Wrocławia. Wiele z nich to placówki oświatowe, w których bardzo popularna formą wolontariatu jest właśnie zbieranie nakrętek.
Lokalizacje serc:
1.   Przedszkole nr 56 Niezapominajka – ul. Dożynkowa 6a,
2.   Przedszkole nr 77 Tęczowe Siódemki – ul. Niemcewicza 4,
3.   Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – ul. Sołtysowicka 34,
4.   Szkoła Podstawowa nr 83 – ul. Boya Żeleńskiego 32,
5.   Szkoła Podstawowa nr 84 – ul. Łukasza Górnickiego 20,
6.   LO nr XI – ul. Spółdzielcza 2a,
7.   LO nr XIV – al. Brucknera 10,
8.   Centrum Kultury Zamek – Plac Świętojański 9,
9.   Wrocławski Park wodny S.A. – ul. Borowska 99,
10.Teren miejski przy Barze Barbara – ul. Świdnicka
 
Koszt wykonania i montażu 10 pojemników to niemal 20 tysięcy złotych. Fundacja będzie nadzorowała regularny odbiór nakrętek, a także przekazywanie ich do recyklingu, zobowiązana jest także do dbania i naprawiania pojemników.
 
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została powołana w 2007 roku, by pozyskiwać środki na prowadzenie domowego hospicjum dla dzieci. Fundacja to hospicjum domowe, co oznacza, że chore dzieci mają jej opiekę w swoich własnych domach. Tam dociera potrzebna pomoc – lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, pracownicy socjalni. Podopieczni domowego hospicjum dla dzieci to dzieci (do 26 roku życia) nieuleczalnie i przewlekle chore. Są pod opieką specjalistów od kilku dni do kilkunastu lat.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content