Czy USK przejmie szpital w Trzebnicy?

szpital-trzebnica.pl

Czy szpital im. św. Jadwigi Śląskiej, którym zarządza Powiat Trzebnicki zostanie przejęty przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu? A może placówkę przejmie miasto Trzebnica, o co zabiega burmistrz Marek Długozima? Od początku grudnia pojawia się wiele pytań związanych z dalszym funkcjonowaniem szpitala oraz konflikt na linii miasto Trzebnica – Powiat Trzebnicki.

Sprawę przedstawia wicestarosta Powiatu Trzebnickiego – Grzegorz Terebun.

Na ten moment nie ma żadnych konkretnych ustaleń, co do ewentualnego przejęcia szpitala przez USK – dodaje wicestarosta.

Wicestarosta zaznacza, że zarząd jest otwarty na różne propozycje dalszego funkcjonowania szpitala. Ocenia również, że temat związany ze szpitalem został wywołany przez burmistrza Marka Długozimę tylko z powódek politycznych.

W przestrzeni publicznej pojawiła się z tym tematem również kwestia ewentualnych zwolnień wśród personelu w związku z prowadzonymi rozmowami o przejęciu szpitala.

Starosta Powiatu Trzebnickiego – Małgorzata Matusiak deklaruje, że personel szpitala nie musi się obawiać zwolnień, a także zarząd nie ma zamiaru oddawać w obce ręce szpitala.

Do sprawy odniósł się również burmistrz Marek Długozima, który potwierdza, że w 2015 r. były plany, aby Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej przejął kompetencje szpitala w Trzebnicy, ponieważ ten wtedy zmagał się z długami.

Burmistrz dodaje także, że po tym, jak warunki przez USK nie zostały spełnione, sam zaproponował przejęcie szpitala przez gminę Trzebnica, ale to również nie zostało przyjęte przez zarząd, który w międzyczasie się zmienił.

Burmistrz Marek Długozima zaznacza, że już wcześniej pytał się, czy trwają rozmowy z USK w kwestii przejęcia szpitala. Tym samym burmistrz uważa, że wicestarosta Terebun nie mówi prawdy informując, że trzebnicki magistrat nie pytał o te rozmowy.

Włodarz Trzebnicy zadeklarował chęć podjęcia rozmów w sprawie dalszego funkcjonowania szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej i podtrzymuje propozycję, aby to miasto Trzebnica było organem prowadzącym placówkę lub współprowadzącym razem z Powiatem Trzebnickim.

Do tematu będziemy powracać.

Posłuchaj rozmów o sytuacji związanej ze szpitalem w Trzebnicy.

Rozmowa z zarządem Powiatu Trzebnickiego:

Rozmowa z burmistrzem Trzebnicy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content