Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Fot. pixabay

Nauka zdalna w szkołach potrwa co najmniej do 3 stycznia 2021 roku. Później odbędą się ferie zimowe, które w tym roku szkolnym odbędą się wyjątkowo jednocześnie we wszystkich województwach – od 4 do 17 stycznia.

Jako pierwsze najprawdopodobniej wrócą do szkoły klasy 1-3.

Jest nadzieja, że wprowadzone rygory, obostrzenia, dyscyplina społeczna dadzą efekt. Na widnokręgu pojawia się już szczepionka. To jest więc pierwszy argument na rzecz wprowadzenia jednej daty rozpoczęcia ferii – podkreśla Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.’

Zapytaliśmy kuratora o aktualny stan nauki zdalnej. Czy uczniowie są na bieżąco z programem nauczania i czy długotrwałe nauczanie zdalne nie wpływa negatywnie na jakość nauki? – My nie siedzimy na karku nauczycielom, nie domagamy się raportów. Uważamy, że energia nauczycieli i dyrektorów powinna być pożytkowana w relacji z uczniem – podkreśla kurator.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przełożony na ostatni tydzień maja. Matury planujemy przeprowadzić normalnie – dodaje kurator. Ostateczną datę powrotu uczniów do szkół poznamy na początku 2021 roku.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content