Jakie zniżki przysługują ci w OC?

mat. prasowe

W przeciwieństwie do dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, w przypadku obowiązkowego OC, najważniejszym kryterium wyboru jest cena. Polisa taka we wszystkich towarzystwach zapewnia taki sam zakres ochrony, dlatego nie warto za nią przepłacać. Na wysokość składek w dużej mierze wpływają zgromadzone zniżki, które mogą się różnić u poszczególnych ubezpieczycieli. Na jakie rabaty możesz liczyć? Sprawdziliśmy!

Za co możesz dostać zniżki na OC?

Wysokość składek ustalana jest na podstawie wielu czynników, które mają wpływ na cenę końcową. Ubezpieczyciele samodzielnie określają takie kryteria, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację kierowcy. Oznacza to, że za taką samą polisę zapłacisz znacznie mniej w konkurencyjnym towarzystwie, gdyż system naliczania rabatów oraz składek może być bardziej przychylny klientom. Na jakie zniżki OC dla kierowców możesz liczyć?

  • Bezszkodowa jazda – jest to najpowszechniejsza premia dostępna u wszystkich firm. Jeżeli jeździsz bezpiecznie, a w historii przebiegu Twojego ubezpieczenia nie było odnotowanego odszkodowania za usunięcie szkody, masz prawo skorzystać ze zniżki. Naliczane są za każdy rok i mogą wynosić od 5 nawet do 20% w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego;
  • Wiek – młodzi kierowcy nie zawsze mogą korzystać z ulg za bezszkodowy okres polisy. Zazwyczaj zniżki naliczane są dopiero od 22 lub 26 roku, a im większe doświadczenie, tym ubezpieczyciel może zaproponować niższą składkę;
  • Ciągłość polisy – upust możesz otrzymać również za brak przerw w polisie. Każdy rok bez OC oznacza utratę zgromadzonych zniżek za bezszkodową jazdę, które następnie będziesz musiał zgromadzić od początku. Ponadto niektórzy ubezpieczyciele premiują stałych klientów, którzy przedłużyli kolejną polisę;
  • Ubezpieczenie w pakiecie – osoby, które oprócz OC zdecydują się na rozszerzenie zakresu ochrony o kolejne produkty, takie jak AC czy assistance, mogą liczyć na dodatkowy upust. Wiele zależy od aktualnych promocji, które trwają w momencie wykupienia polisy.

Największe rabaty przysługują kierowcom, którzy mogą pochwalić się bezszkodową historią ubezpieczenia, doświadczeniem oraz ciągłością polisy. Aby szybko zgromadzić maksymalne zniżki, warto starać się spełnić powyższe warunki, dopisując się np. jako współwłaściciel pojazdu. Duże znaczenie ma także wybór ubezpieczyciela, gdyż niektóre firmy stosują uproszczony system przyznawania premii.

Które towarzystwa oferują najwyższe zniżki OC?

Nie istnieją przepisy, które nakazują ujednolicony system przyznawania zniżek. Przed wykupieniem polisy należy więc zwrócić uwagę, na jakich zasadach odbywa się naliczanie premii za bezszkodową jazdę oraz z jakich dodatkowych rabatów możesz skorzystać. Porównywarka AC/OC rankomat.pl to narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz warunki premiowania w poszczególnych towarzystwach. Przeanalizujesz także parametry oferty pod kątem ceny, aby wybrać najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia. Porównywarka generuje wyniki na podstawie podanych przez Ciebie informacji, co oznacza, że propozycje OC i AC są indywidualnie dopasowane do Twoich preferencji.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content