We Wrocławiu otwarto Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne chorób rzadkich

Fot. Jakub Stolarski

To pierwsze takie centrum w Polsce. Z jego oferty skorzystają pacjenci z rzadkimi genetycznymi schorzeniami takimi jak rdzeniowy zanik mięśni czy wrodzona łamliwość kości. Szacuje się, że w Polsce na choroby rzadkie cierpi nawet 3 mln osób.

„Odyseja diagnostyczna” – tak prof. Robert Śmigiel, specjalista pediatrii i koordynator medyczny powstałego Centrum, określa tułaczkę pacjentów z chorobami rzadkimi w poszukiwaniu prawidłowej diagnozy i odpowiedniej terapii.

By tego uniknąć, we Wrocławiu powstało założone przez Fundację „Potrafię Pomóc”, Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich. Chorób rzadkich tylko z nazwy, bo w rzeczywistości występują często – dodaje lekarz.

W tym miejscu każdy, kto zmaga się z chorobą rzadką, będzie mógł uzyskać kompleksową pomoc – mówi prezes Fundacji Potrafię Pomóc, Adam Komar.

Centrum mieści się przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Nadano mu imię śp. Bartka Skrzyńskiego – zmarłego w tym roku aktywisty.

Podczas otwarcia rozdano ponadto nagrody „Wrocław bez barier” osobom oraz instytucjom, które przyczyniają się do rozwoju systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content