Praca Polskiej Akcji Humanitarnej w czasie Covid-19

fot. Radio Rodzina

Jemen, Syria, Irak, Somalia, Sudan Południowy, Wenezuela – w tych krajach m. in. pomagają wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej. Jak organizacja radzi sobie w dobie koronawirusa? – pytamy szefową PAH – Janinę Ochojską.

– Pandemia koronawirusa nie zatrzymała pracy, ale ją utrudniła, mówi europosłanka Janina Ochojska -założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

– Pandemia spowolniła pracę udzielania pomocy, ale mamy świadomość, że musimy dalej realizować programy związane z dostępnością do wody pitnej w krajach, w których działąmy, dodaje, Janina Ochojska.

Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej podzieliła się z nami trudnościami pracy m.in. w Jemenie, Somalii, Sudanie Południowym, Iraku i Syrii.

– Pomoc dla Syrii jest najtrudniejsza, chcemy być wszędzie tam, gdzie sytuacja wymaga niezwłocznej pomocy.

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej zaapelowała także do słuchaczy, którzy byli zaangażowali w inicjatywy PAH-u.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna dzisiaj (4.12) doroczną zbiórkę pieniędzy na rzecz niedożywionych dzieci. Chodzi o prowadzoną od 22 lat akcję “Pajacyk”. Właściciele restauracji w całej Polsce, którzy biorą udział w zbiórce, przekażą 10 procent swojego dzisiejszego dochodu na rzecz potrzebujących.


W tym roku do “Pajacyka” włączyło się w sumie 470 barów i restauracji w całej Polsce. Polska Akcja Humanitarna zachęca do zamawiania posiłków w tych właśnie miejscach.

W tym roku akcja “Pajacyk: została dodatkowo rozszerzona ze względu na koronawirusa. Do tej pory bowiem z zebranych pieniędzy fundowano biednym dzieciom obiady w szkołach. Teraz Polska Akcja Humanitarna stara się dotrzeć do najmłodszych, którzy siedzą w domach.
Dodatkowo, część zebranych dzisiaj pieniędzy zostanie przeznaczona na dożywianie dzieci za granicą, w krajach w których działają misje PAH.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content