Paczka dla Lwowiaka” już w drodze

mat. prasowe

Spod VIII LO przy ul. Zaporoskiej, przed godz. 14, wyruszyła ciężarówka z „Paczką dla Lwowiaka” – darami od wrocławian dla naszych rodaków na wschodzie. Wciąż można natomiast wpłacać datki pieniężne.

To już siódma edycja „Paczki dla Lwowiaka”. – Zaczynaliśmy w 2014 roku, ale wtedy wysłaliśmy paczki niewielkim busikiem. A teraz jeżdżą ciężarówki z ładunkiem 4-5 ton – podkreślił Kazimierz Pabisiak z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, która stoi za akcją. Podobnie jak Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Urząd Miejski Wrocławia, 1 KS Ślęza Wrocław oraz Straż Miejska.

Wrocław i Lwów to miasta partnerskie, które tworzą ludzie empatyczni, z sercem na dłoni. To wielka przyjemność, ale też wielki obowiązek, pomagać sobie nawzajem. Bardzo dziękuję wrocławianom, że po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, a pandemia nie okazała się żadną przeszkodą – mówił podczas uroczystej odprawy prezydent Jacek Sutryk, który, przypomnijmy, swoją pierwszą zagraniczną wizytę w charakterze prezydenta złożył we Lwowie. Dziś tamtejsza Politechnika Lwowska współpracuje z Politechniką Wrocławską, a doktoranci z Ukrainy przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska na praktyki zawodowe. Absolwenci tychże praktyk również pomagają później lwowiakom.

Choć dla pojazdu z darami odwrotu już nie ma, to akcja pomocowa trwa. Mianowicie do 15 grudnia wciąż można wpłacać datki na konto Fundacji im. Św. Jadwigi z dopiskiem „Pomoc Lwów”

Nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504

Fundacja Św. Jadwigi, pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław

Moją uwagę zwróciła wpłata o wysokości 5 zł. Bo to taki prawdziwy dar serca, wdowi grosz. Widać tu empatię, czułość i naszą wrocławską wrażliwość na potrzeby rodaków – zauważył Kazimierz Pabisiak. – Liczy się jednak nie tylko pomoc materialna, lecz przede wszystkim piękny gest pokazujący naszym bliskim, że pamiętamy o nich. Dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wspierają tę akcję – dodał.

My dodamy, że przed rokiem – oprócz darów – udało się zebrać 11 tysięcy złotych. W tym roku kwota winna być większa.

Teraz pozostaje nam trzymać kciuki, by samochód jak najszybciej dotarł do celu. Z pomocą boską, rzecz jasna, bo na terenie VIII LO zjawili się również biskupi trzech wyznań: rzymskokatolickiego, ewangelickiego i grekokatolickiego. Dary zostały poświęcone, pojazd również.

W dzisiejszym załadunku uczestniczył też radny Jarosław Krauze (Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”), tradycyjnie zaangażowany w zbiórkę materiałów pierwszej potrzeby: żywności, środków czystości, pieluch, zabawek etc. – Nie tak dawno kraje zachodnie pomagały nam, dziś my jeździmy z darami na wschód – podkreślał.

Przypomnijmy, że dary trafią do Lwowa i okolic. Zostaną przekazanem.in. dzieciom z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz potrzebującym rodzinom ze Lwowa i innych miejscowości.

Szczegóły akcji:
Justyna Staszak (Fundacja im. Św. Jadwigi) – tel. 693 388 088
Kazimierz Pabisiak (Fundacja im. Św. Jadwigi) – tel. 574 117 500

Strona Fundacji:http://www.fundacja-swjadwigi.pl/

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content