„Margaretki” modliły się za kapłanów

Fot. Grzegorz Kryszczuk

W parafii NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu modlono się w intencji Apostolstwa Margaretka. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Bogu za Najświętszy Sakrament.

Nierozerwalnie z tym sakramentem związane jest Kapłaństwo. Jest to zbieżne z celem, jaki stawia przed sobą Apostolat. Są to modlitwa za wybranego kapłana, troska o jedność kapłanów ze swoim biskupem i między sobą, współpraca między kapłanami i świeckimi oraz wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

– Papież Benedykt XVI, kiedy komentował fragment Ewangelii o budowaniu na skale, to mówił, że burza i tak przyjdzie, niezależnie od tego jak budujemy nasze życie. Burza zawsze przyjdzie – mówił w homilii o. Jarosław Konieczny OMI.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Ruch osób modlących się za kapłanów „Le Mouvement des Marguerites” został założony w Kanadzie w 1981 roku. Tam też powstały pierwsze Margaretki. Jako logo ruchu wybrano margaretkę czyli polny kwiat. Ilustruje on zaangażowanie w modlitwę. Roślina jest zakorzeniona w glebie Kościoła i odżywiona życiem Ducha Świętego. Siedem płatków kwiatu reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za konkretnego kapłana. W centrum kwiatu wpisuje się imię kapłana, natomiast na płatkach imiona siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie modlitwy – każda w jednym, wybranym przez siebie dniu tygodnia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content