Kiermasz Bombek w Miliczu

Foto: FB KOM - niech się kręci

O historii bombki w Miliczu opowiemy po godzinie 15:00. Ponad 6 tys. bombek zobaczymy w najbliższe weekendy: 5-6 i 12-13 grudnia.

Skąd wziął się pomysł na taki obiekt? Co to jest Wzornik Dolnośląski oraz jaką metodą ozdabiane są bombki. Na te pytania odpowiemy w rozmowie z manager Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego – Izabelą Brymerską.

W Polsce tradycja zdobienia choinek bombkami nie jest zbyt długa. Pojawiła się dopiero po II wojnie światowej. W rozmowie z Izabelą Brymerską dowiemy się jak powstało Muzeum Bombki oraz co się będzie dziać w najbliższy weekend.

Muzeum Bombki mieści się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, który powstał w miejscu dawnej fabryki bombek w Miliczu. Skąd wziął się pomysł na powstanie muzeum bombki w Miliczu?

-Wcześniej w tym miejscu była największa w Polsce fabryka szklanych ozdób choinkowych. Działała nieprzerwanie od lat 50 XX w. do roku 2008 – opowiada manager Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego.

Foto: FB KOM niech się kręci

-Czas przygotowania dla muzeum bombki oznaczał czas absolutnego szaleństwa. Przyjeżdżają do nas wtedy tysiące dzieci na realizacji programów mikołajkowych. W tych programach znajdziemy m. in. lekcja muzealna, zdobienie bombek. W tym roku jest inaczej – komentowała Izabela Brymerska.

Pomimo, że muzeum jest zamknięte możemy nabyć bombki.

 – W nadchodzący weekend 5-6.12 zorganizowany zostanie kiermasz ozdób choinkowych, na którym będziemy mogli zobaczyć m. in. ozdoby malowane wzornikiem dolnośląskim – informuje Iza Brymerska

-Posiadamy bardzo dużo kolekcji są m. in. Bombki półfabrykaty, które bardzo chętnie kupowały dzieci do samodzielnego malowania w domu – opowiada manager.

Muzeum Bombki przygotowało specjalne warsztaty go.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content