Wrocławscy seniorzy śpiewają!

fot. Radio Rodzina

Kilka tygodni temu, wrocławska fundacja Forum Mężczyzn zainicjowała projekt chóru dla seniorów. Do programu zgłosiło się 10 seniorów, jednak koronawirus dość mocno wpłynął na przebieg warsztatów i finalnie pozostało czterech chórzystów.

Za przygotowanie wokalne odpowiada Tomasz Leszczyński, aktor Teatru Muzycznego Capitol, który podkreśla, jak duży potencjał drzemie we wrocławskich seniorach.

Jednym z uczestników warsztatów jest Jacek Peszyński. Co zmotywowało go do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu?

Kolejnego z uczestników – Mirosława Siwka, zapytaliśmy, co skłoniło go do pozostania w grupie, która przez pandemię mocno się zmniejszyła.

Trzecim z „czwórki”, która postanowiła pozostać do końca warsztatów jest Stanisław Żygocki. Uczestnik stwierdza, że przyszedł również za namową kolegi, aby się sprawdzić i tak został do końca.

Jerzy Kisilewicz, ostatni chórzysta zaznacza, że warsztaty to nie tylko możliwość nauki śpiewu, ale również dobry sposób na odprężenie.

Okazuje się, że Męski Chór Seniora nie śpiewa tradycyjnych utworów chóralnych. Grupa skupiła się na nowoczesnych kawałkach, także nie zabrakło takich piosenek, jak „łatwopalni” Maryli Rodowicz, czy „Baśka” zespołu Wilki.

Organizatorzy zapowiadają, że będą chcieli wznowić warsztaty chóralne dla seniorów również w przyszłym roku.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content