W Parlamencie Europejskim powstała specjalna Komisja do walki z rakiem

Europoseł Jarosław Duda - mat. pras.

Jej działanie ma przyczynić się do szybkiego opracowania wytycznych dotyczących dostępności wczesnej diagnostyki, profilaktyki oraz dostępności do opieki paliatywnej i terminalnej. Jej inicjatorem jest polska delegacja Grupy EPL.

– Chcemy, aby Europa została leaderem w leczeniu chorób nowotworowych, nasze szpitale dysponowały najbardziej zaawansowaną infrastrukturą medyczną, a laboratoria sprzętem i technologią pozwalającą na kolejne przełomy w badaniach pozwalających na walkę z rakiem, mówi europoseł Jarosław Duda.

Każdego roku diagnozuje się raka u 3,5 miliona ludzi w Unii Europejskiej. Ok 1,3 miliona ludzi umiera z powodu choroby nowotworowej. Te alarmujące dane wymagają wzmocnienia wspólnych działań zmierzających do:

-zmniejszenia zachorowalności

-zmniejszenia śmiertelności z powodu raka

-skutecznej wczesnej diagnostyki i wczesnej interwencji

-rozwijania i upowszechniania skutecznych terapii

-rozwoju badań naukowych

-poprawy sytuacji pacjentów i ich rodzin, w tym zwłaszcza leczenie bólu i wsparcie psychologiczne – zaznacza Jarosław Duda.

Grupa Europejskiej Partii Ludowej, największej i najstarszej frakcji w Parlamencie Europejskim zrzesza 186 posłów ze wszystkich państw członkowskich UE. Wpisując się w tradycję chrześcijańskiej demokracji, Grupa EPL stawia na pierwszym miejscu dobro i ochronę obywateli, a jednym z priorytetów frakcji jest walka z rakiem.

mat.prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content