Samorządy zgaszą światła. Do symbolicznego protestu dołącza Wrocław

Fot. mat. pras.

1 grudnia o godz. 17:00 w wybranych punktach poszczególnych miast i miasteczek zgasną światła. Samorządowcy protestują przeciwko ustawie, która ogranicza im dostęp do narzędzi finansowych, w tym wpływów z podatków PIT i CIT.

28 października br. Sejm RP uchwalił najbardziej antysamorządową ustawę w obecnej kadencji, pozbawiając mieszkańców pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski”.

Chodzi o ograniczenie udziału we wpływach z PIT i CIT. Ustawa jest obecnie procedowana w Senacie i niebawem ponownie wróci do Sejmu. O sprawie

Do protestu dołączają wsie, miasteczka i miasta, które o 17:00 symbolicznie zgaszą w wybranych punktach oświetlenie.

-mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Samorządowcy chcą przez protest zwrócić uwagę na kondycję polskiego samorządu, która ich zdaniem jest osłabiana.

Prezydent Sutryk tłumaczy, że samorządom potrzebna jest solidarność i wsparcie państwa polskiego. Zwłaszcza w dobie kryzysu związanego z epidemią.

Dlatego o godz. 17:00 na pl. Wolności na moment zgasną światła, aby nam wszystkim przypomnieć jak ważne są to kwestie – dodaje prezydent Wrocławia.

Zob też. https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/zmp-apeluje-do-prezydenta-o-skierowanie-do-tk-ustawy-o-podatku-zryczaltowanym,235258.html

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content