Rusza Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem

pixabay

Przy Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc otwarto Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem. Pierwsi pacjenci przyjęci zostaną już w czwartek.

Skutki przejścia infekcji koronawirusem utrzymują się przez dłuższy czas. Ozdrowieńcy także potrzebują wsparcia – podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Służba zdrowia zmierzy się w najbliższym czasie z problemem dużej liczby pacjentów, u których infekcje Covid pozostawiły trwały ślad w układzie oddechowym, nerwowym, zaburzenia psychiczne i krążenia – podkreśla Marcin Murmyło, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem będzie oferował również porady psychologa, rehabilitanta, pracownika socjalnego i dietetyka.

Grażyna Greń, specjalistka psychologii klinicznej pracuje z osobami, które przeszły Covid i nie czują się dobrze. Mają zaburzenia pamięci, obniżony nastrój, są osłabieni.

Covid bardzo często powoduje to, że pacjenci nie mają apetytu i jeżeli przez dłuższy okres czasu odżywiają się w niewłaściwy sposób to prowadzi do szybkiego i dynamicznej utraty wagi – mówi Marta Gardiasz, dietetyk.

Na wyposażenie ośrodka ze środków europejskich zostanie przeznaczonych prawie 200 tys. złotych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content