Chcą docenić seniorów w Parlamencie Europejskim

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Konkurs „Srebrny Laur” jest inicjatywą mającą na celu docenienie, uhonorowanie ludzi i organizacji działających na rzecz solidarności międzypokoleniowej seniorów oraz aktywnego starzenia się. Do inicjatywy zaprasza poseł do PE – Jarosław Duda. Nagrodą będzie wyjazd do serca Unii Europejskiej – Brukseli.

-Serdecznie zapraszam do udziału osoby, które swoimi działaniami promują ideę aktywnego starzenia się i solidarności międzypokoleniowej. Zachęcam także do uczestnictwa wszystkie organizacje, instytucje, w których działają seniorzy czy podmioty wspierające aktywność osób starszych.

– Chciałbym uhonorować osoby starsze, które rozkrzewiają ideę solidarności międzypokoleniowej oraz aktywnego życia, zaznacza europoseł z Dolnego Śląska.

Konkurs trwa do 31 stycznia. Aby wziąć udział należy opisać swoją działalność lub działalność osoby lub organizacji, która zasługuje według nas na wyróżnienie, w formularzu dostępnym na stronie www.jaroslawduda.pl.

POSŁUCHAJ:

cz.1

cz.2

*  Cele konkursu :

1.      Propagowanie i promocja aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

2.      Zwiększenie świadomości społecznej na temat wkładu osób starszych w rozwój gospodarczy i społeczny.

3.      Promocja wartości i działanie na rzecz rozwoju dialogu międzypokoleniowego.

4.      Wyróżnienie działalności osób i organizacji szczególnie aktywnie działających na rzecz realizacji powyższych celów konkursu, na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego.

** Biuro ocenia nadesłane zgłoszenia pod kątem efektywności działań osób bądź organizacji na rzecz aktywnego starzenia się i solidarności międzypokoleniowej.

***  Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od:

– osób prywatnych, które swoimi działaniami promują ideę aktywnego starzenia się oraz solidarność międzypokoleniową,

– organizacji, instytucji, w których w sposób aktywny działają osoby starsze,

– organizacji, instytucji oraz osób prywatnych wspierających aktywność osób starszych oraz solidarność międzypokoleniową

inf. wł/mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content