Wspominamy red. Wiesława Tomaszewskiego

fot. Radio Rodzina

We wtorek (17.11.) we Wrocławiu zmarł Wiesław Tomaszewski, długoletni współpracownik Radia Rodzina. Znakomity dziennikarz, redaktor, autor kilkuset audycji o tematyce popularnonaukowej.

W poniedziałek (30.11.) po godzinie 13, na antenie Radia Rodzina, będziemy wspominać naszego kolegę, w dniu jego pogrzebu.

Zachęcamy też Państwa do tego, żeby przesłać na maila swoje wspomnienia (studio@radiorodzina.pl) lub zadzwonić w trakcie audycji: 71 322 20 22.

Poza Radiem Rodzina Wiesław Tomaszewski współpracował z wieloma redakcjami. W latach 2008-2012 był Przewodniczącym Rady Programowej Radia Wrocław.

Pracował na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Prowadził zajęcia dydaktyczne i laboratoryjne dla studentów i młodzieży szkolnej. Uczestniczył w wielu konferencjach, targach, prezentacjach. Był ekspertem w dziedzinach nowoczesnej ekologii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W 2012 Urząd Patentowy RP zatwierdził wynalazek, którego był współtwórcą.

Był pasjonatem przede wszystkim radia, ale też wszelakiej techniki. Jej historii i nowoczesnych rozwiązań. Pełen wiedzy, pomysłów i życzliwości dla ludzi. I takim go zapamiętamy…

Prosimy o Waszą modlitwę. Wiesiu, spoczywaj w pokoju!

Pogrzeb Wiesława Tomaszewskiego odbędzie się 30. listopada, o godz. 11.20 na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Ze względu na pandemię obowiązują obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w kaplicy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content