Marszałek województwa prezentuje rozwiązanie dla branży turystycznej

fot. Radio Rodzina

Jedną z branż, która mocno odczuwa skutki pandemii to branża turystyczna, zamknięte hotele, pensjonaty, a także restauracje powodują, że wiele biznesów nie jest w stanie przetrwać tego trudnego czasu.

Jak podkreśla marszałek województwa – Cezary Przybylski, turystyka w regionie stanowi dla Dolnego Śląska aż 7% PKB.

Marszałek apeluje, aby nie tylko stoki, ale również pensjonaty zostały otwarte, ponieważ ta branża dalszego zamknięcia nie przetrwa.

Zarząd województwa przedstawił 4 filary wsparcia dla branży turystycznej, które pozwolą wrócić temu biznesowi do normalności.

– Pierwszym z nich jest bezpośrednie wsparcie dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, jak ma to miejsce w Niemczech czy Austrii – zaznacza radny Patryk Wild – przewodniczący Sejmikowej Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki.

– Drugim filarem jest uruchomienie infrastruktury narciarskiej i branży hotelarskiej oraz gastronomicznej od 28 grudnia, trzecim rozłożenie ferii w czasie – informuje Mirosław Lubiński, przewodniczący Sejmikowej Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny.

Ostatni filar to wsparcie z budżetu Unii Europejskiej dla branży turystycznej – dodaje radny Patryk Wild.

Zarząd podkreśla, że to nie są jedyne drogi wsparcia, trwają rozmowy z branżą oraz rządem w tej sprawie. Do tematu będziemy powracać.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content