Wieczór Tumski online. Koncert pieśni pątników

fot. Radio Rodzina

W niedzielę 29 listopada w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Wieczór Tumski, czyli spotkanie, które łączy piękno refleksji z muzyką dawną i współczesną. Wydarzenie będzie transmitowane.

Najbliższy Wieczór Tumski będzie poświęcony tematom wiary, pandemii i pielgrzymowania – mówi Stanisław Rybarczyk z Fundacji Pro Arte.

W pierwszej części Wieczoru usłyszymy refleksję Karola Białkowskiego, kierownika wrocławskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”, który opowie o wyzwaniach wierzącego w czasie epidemii.

Druga część to z kolei koncert krakowskich artystów, Katarzyny Wiwer – sopran, Ireny Czubek-Davidson – harfa i Pawła Soleckiego – śpiew, flety, instrumenty perkusyjne, zatytułowany „Pieśni pątników. W drodze do Świętej Góry” – dodaje organizator.

Tradycje pielgrzymowania do świętych miejsc i związane z tym rytuały czy pieśni są wciąż praktykowane. Przykładem może być np. Góra Montserrat w Hiszpanii czy szlak św. Jakuba prowadzący do Santiago de Compostella.

Stanisław Rybarczyk na szlaku św. Jakuba był dwa razy.

Jak przyznaje, doświadczenie bycia w drodze ukierunkowuje myśli na inne tory.

Koncert pt. „W drodze do świętej góry. Pieśni pątników” w ramach Wieczoru Tumskiego będzie transmitowany w niedzielę po 19:30 na stronie Katedry Wrocławskiej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content