Opozycja krytycznie o wecie ws. budżetu Unii Europejskiej

fot. Radio Rodzina

Duże emocje wzbudza kwestia powiązania budżetu unijnego z praworządnością, m. in. minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o to, aby zawetował propozycję Wieloletnich Ram Finansowych unijnego budżetu i funduszu pomocowego.

Koalicja Obywatelska w związku z propozycją weta wobec budżetu, organizuje w całej Polsce konferencje prasowe, w których przestrzega rząd przed takim ruchem.

– Weto potwierdza, że Polska wybrała politykę przeciw europejską – mówił we Wrocławiu Grzegorz Schetyna (KO).

Senator Alicja Chybicka (KO), jako przykład wsparcia z Unii Europejskiej podkreśla istnienie Przylądka Nadziei, placówki, która ma za zadanie leczyć dzieci z chorobami nowotworowymi.

Posłanka Małgorzata Tracz zaznacza, że dzięki pieniądzom z unii rozwinęła się kolej na Dolnym Śląsku.

Przypominamy, że w ubiegły czwartek PiS złożyło projekt uchwały, który ma wesprzeć działania premiera w kwestii weta. Posłowie Zjednoczonej Prawicy zaznaczają, że „niedopuszczalne jest tworzenie prawa, które mogłoby prowadzić do dyskryminacji i gorszego traktowania jednych obywateli kosztem drugich”, a także „niedopuszczalna jest dyskryminacja wobec państw członkowskich i stosowanie wobec nich różnych standardów postępowania”.

Uznano, że Komisja Europejska wielokrotnie stosowała podwójne standardy, jeżeli chodzi o kwestię oceny sytuacji w Polsce oraz w innych krajach. „Wszelkie propozycje zawierające przepisy nieostre, nieprecyzyjne, podatne na stronniczą interpretację, muszą zostać zdecydowanie odrzucone” – napisano w projekcie zgłoszonym w Sejmie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content