25. rocznica śmierci ks. Zienkiewicza

fot. Radio Rodzina

W katedrze wrocławskiej została odprawiona uroczysta Msza św. w 25. rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił ks. Kacper Radzki, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu

Ze względu na sytuację epidemiczną zrezygnowano z konferencji naukowej, która miała rozpocząć się po wspólnej modlitwie. Według decyzji organizatorów została ona przeniesiona na termin późniejszy.

Co wyróżniało księdza Zienkiewicza? Pokora, duch służebności, zaufanie Opatrzności, Maryi i świętym. Zatem on jako drogowskaz wskazuje nam sposób, w jaki wolni od grzechu możemy służyć Bogu i go wychwalać. „Wujek” pokazuje nam, że świętość jest możliwa do zrealizowania – mówił w homilii ks. Kacper Radzki.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

W listopadzie 2017 r. zakończył się proces beatyfikacyjny „Wujka” na szczeblu diecezjalnym. Przez siedem lat odbyły się 52 sesje trybunału, przesłuchano 405 świadków oraz zgromadzono ponad 2800 stron akt procesowych. W lutym 2020 roku Stolica Apostolska wydała dekret ważności dochodzenia diecezjalnego w tym procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Ks. Aleksander Zienkiewicz (1910-1995) przybył na Dolny Śląsk wraz z repatriantami ze Wschodu po Drugiej Wojnie Światowej. Po krótkiej posłudze jako prefekt Publicznej Szkoły Powszechnej Gimnazjum i Liceum w Sycowie został przeniesiony do Wrocławia. Pełnił tam m.in. funkcję rektora seminarium duchownego, a od 1963 do 1994 r. archidiecezjalnego duszpasterza akademickiego. Zmarł w opinii świętości 21 listopada 1995 r.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content