Wrocławski Kongres Kultury

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Kongres Kultury, który pierwotnie miał się odbywać wiosną br., rozpocznie się 30 listopada w formule online. To otwarta platforma, umożliwiająca wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację oraz omawianie istotnych zagadnień w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta. Organizacją zajmuje się Grupa Kultura Wrocław, Strefa Kultury Wrocław oraz Urząd Miejski Wrocławia. O wydarzeniu opowiadał Piotr Michałowski z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocław.

Do udziału w nim  zaproszony jest każdy, kto jest zainteresowany wrocławską kulturą.

Kongres odbędzie się od 30 listopada do 4 grudnia 2020 r. online. Program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Jedną z najważniejszych części programu będą wybory do pierwszej Wrocławskiej Rady Kultury. W trakcie trzyletniej kadencji jej członkowie będą doradzać prezydentowi Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta. W Radzie przewidziano 15 miejsc. Pięciu członków wskaże prezydent, dwóch wrocławskie instytucje kultury, ośmiu wyłonionych zostanie w wyborach online. 

Do kandydowania zaproszeni zostali niezależni reprezentanci wrocławskiego środowiska kulturalnego – artyści, animatorzy, aktywiści i menedżerowie oraz  przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, organizacji i grup nieformalnych. Lista zgłoszonych kandydatów dostępna jest tutaj.

Głosowanie

Udział w części panelowej wydarzenia nie wymaga rejestracji. Zapisy do listy wyborców trwają do 29 listopada tutaj. Głosy będzie można oddać na maksymalnie ośmioro kandydatów i kandydatek. Głosowanie będzie możliwe tylko 4 grudnia. Tego dnia każda z zarejestrowanych osób otrzyma na maila wygenerowany automatycznie unikatowy link umożliwiający udział w głosowaniu. Osoby, które zapisały się na pierwotną datę Kongresu (20 marca), muszą zarejestrować się raz jeszcze.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content