Nowe autobusy zasiliły tabor MPK

fot. Radio Rodzina

Zakończyła się dostawa nowych autobusów dla Wrocławia. Jest to w sumie 60 pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2, które zastępują kilkunastoletnie autobusy wrocławskiego przewoźnika.

Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk podczas symbolicznego przekazania taboru na wrocławskim Rynku zaznaczył, że do końca roku na ulicach miasta pojawi się 200 nowych wozów.

Kontrakt na nowe autobusy opiewa na kwotę 120 mln zł – dodaje prezydent.

Prezes MPK – Krzysztof Balawejder podkreśla, że mieszkańcy mogą już we Wrocławiu spotkać nową flotę, która zasiliła miejskiego przewoźnika.

Nowe pojazdy są wyposażone w silniki diesla, które spełniają wszystkie normy dot. ekologii. Prezes EvoBus Polska – Artur Konarski zaznacza, że praktycznie nie emitują spalin.

Autobusy posiadają również m.in. monitoring, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz oraz porty USB do ładowania smartfonów. Pojazdy posiadają także tzw. moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym mniejszą emisję dwutlenku węgla.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content