350 paczek dla seniorów

fot. Radio Rodzina

Fundacja KGHM Polska Miedź przygotowała 350 paczek w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska „Pomoc dla Seniora”. W przygotowaniu oraz dostarczeniu włączyła się także 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Paczki trafią do osób najbardziej potrzebujących.

-Dziś jest czas, w którym to seniorzy potrzebują od nas wsparcia. To oni są tą grupą, o którą musimy się zatroszczyć – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Natalia Duda – koordynator wolontariatu KGHM Miedź S.A. opowiedziała nam, dlaczego KGHM włączyło się w akcję „Pomoc dla seniora”.

Do pomocy włączyła się również 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.

-Seniorzy, którzy często są wolontariuszami w parafialnych zespołach Caritas i robią tam fantastyczną pracę dla ubogich, teraz to oni potrzebują naszej pomocy i w tym momencie wkraczają żołnierze i mówią „jesteśmy- pomożemy” – komentował rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Z jakimi reakcjami spotykają się osoby, które te pomoc niosą?

-Przede wszystkim ludzie, którzy otrzymują od nas te posiłki są bardzo mili i wdzięczni za to co robimy – mówiła Julia Ryczak, kapral 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content