Światowy Tydzień Przedsiębiorczości po wrocławsku

Fot. mat. pras.

Od wiosny Wrocław tworzy programy pomocowe skierowane do przedsiębiorców. W pakiecie są m.in.: zwolnienia z opłat za czynsz czy miejska akcja „Wrocław na wynos”.

Po wakacyjnej odwilży wrocławscy przedsiębiorcy znowu znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

-Z pomocą przychodzi Centrum Wsparcia Przedsiębiorców, które mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kotlarskiej 41 – mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Z ułatwień mogą skorzystać właściciele firm, którzy złożą wniosek.

Jak dotąd kwota zwolnień z podatku od nieruchomości wynosi już ponad 17 mln zł. Z programu skorzystało ok. 2 tys. podmiotów.

Każda ze spraw jest traktowana indywidualnie, zgodnie z przepisami prawnymi, orzecznictwem oraz zasadami pomocy publicznej – mówi  Marcin Urban, Skarbnik Miasta. -Jest jeden warunek. Przedsiębiorca musi być stroną umowy lub mieć obowiązek podatkowy wobec miasta. 

#WrocławNaWynos – już ponad 450 miejsc

Z myślą o branży gastronomicznej miasto uruchomiło portal #WrocławNaWynos. To baza restauracji, barów i pubów, które proponują swoje usługi z dostawą do domu lub na wynos.

-mówi Radosław Michalski z Biura Promocji i Turystyki wrocławskiego magistratu. Ogłoszenia dodawane są bezpłatnie, wystarczy zgłosić swój lokal do bazy.

Lista lokali dostępna jest na stronie https://www.wroclaw.pl/portal/wroclaw-na-wynos-baza.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content