Odłącz się i przejedź bezpiecznie

mat. prasowe


II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. – Za nami kilkadziesiąt warsztatów, pomalowanych napisów przed przejściami dla pieszych i wiele pozytywnych głosów z różnych stron – powiedział Dawid Wrzesiński, koordynator kampanii.

Malują napisy na Dolnym Śląsku

W ciągu ostatnich dni wolontariusze ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk malowali napisy przed przejściami dla pieszych o treści „Odłącz się i przejdź bezpiecznie” w gminie Długołęka, Żmigród, Oborniki Śląskie i w Prusicach. Do akcji włączyli się także samorządowcy. „Chcemy wspólnie budować większą świadomość wśród ludzi korzystających z urządzeń mobilnych o ich ogromnym wpływie na naszą rzeczywistość. Telefony, smartfony, tablety to znak czasów i nieoceniony partner w codziennym funkcjonowaniu. Niestety coraz częściej zgubny„ – napisał na swoim Facebooku Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński.

Spot emitowany w Kolejach Dolnośląskich

W ubiegłym tygodniu pojawił się również nowy spot z udziałem wypadku samochodowego na przejeździe kolejowym. Nagranie udostępnione na Facebooku ma już ponad 500 tys. wyświetleń, a jedną z instytucji, która zainteresowała się kampanią jest Polska Policja. Spot będzie można obejrzeć na ekranach w pociągach Kolei Dolnośląskich.

Link do spotu: https://fb.watch/1QHtImkhfd/

Kampania społeczna „Odłącz się” ma zwrócić uwagę, na coraz częstsze zjawisko w przestrzeni publicznej, które z różnych przyczyn jest bagatelizowane – podkreśla Damian Fiet, prezes Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk i dodaje: – Wpływ urządzeń elektronicznych na życie człowieka jest ogromny. Naszym celem nie jest walka z rozwojem technologicznym, lecz zachęta do inteligentnego i bezpiecznego korzystania z telefonów.

Z kolei Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski objął akcję patronatem honorowym, dzieląc się swoim spostrzeżeniem: – Telefon komórkowy stał się nieodłącznym „towarzyszem” naszej codzienności. Niewątpliwie ułatwia nam kontakt z bliskimi oraz światem, zwłaszcza w czasie pandemii. Jednak są sytuacje, gdy zabiera nam zdecydowanie za dużo uwagi, co doprowadzić może do wypadku.Kampania ma charakter edukacyjny

Inicjatywa młodych ludzi ma charakter edukacyjny. Organizują także warsztaty online dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

– W ubiegłym tygodniu zrealizowaliśmy warsztaty z uczniami z Kłodzka. W tym tygodniu z uczniami z Długołęki. Czekają nas jeszcze warsztaty z młodzieżą z Chojnowa i Polkowic – informuje Dawid Wrzesiński.

Akcja wspierana jest przez dolnośląskich samorządowców, instytucje publiczne oraz firmy prywatne.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/odlaczsie/

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content