Wrocławska artystka i pedagog autorką nowej płyty dla dzieci

mat.pras.

Pomimo przeszkód spowodowanych trudną sytuacją w kraju i na świecie, w czasie pandemii, we Wrocławiu powstała świetna inicjatywa dla dzieci- płyta „Do góry i na dół” autorstwa Anny Tomczak. Jej premiera już 15 listopada !

Płyta „DO GÓRY I NA DÓŁ” została stworzona dla dzieci, nauczycieli pracujących z nimi oraz całych rodzin. Jeśli szukacie nowych piosenek, które porwą do tańca, śpiewu i twórczej zabawy to dobrze trafiliście. Jeśli chcecie razem – rodzinnie spędzić czas to właśnie najlepiej z ta płytą, która łączy pokolenia. Natomiast jeżeli jesteście nauczycielami to zaproście do wspólnego śpiewania swoją grupę/ klasę. Możecie to zrobić razem z Anią i zespołem „Rewelacja” przy wtórze piosenek z płyty „Do góry i na dół”.

W dzisiejszym zabieganym świecie Ania swoimi piosenkami zachęca: „Mamo, tato chodźcie z nami, dzisiaj do tańca Was zapraszamy”. Ta płyta to głos dzieci i dobry pretekst do spędzania czasu wspólnie.

Wszystkie teksty napisała Ania Tomczak, która od 30 lat razem ze swoim mężem Januszem oraz zaprzyjaźnionymi muzykami pod szyldem „Rewelacja” prowadzi koncerty, warsztaty, zespoły dziecięce oraz obozy dla najmłodszej publiczności. Te piosenki powstały na potrzeby ich pracy i są sprawdzonym sposobem na edukację małych artystów. Opowiadają one o życiu w dziecięcym świecie, dlatego są bliskie sercu każdego malucha. Sporą zaletą tej płyty są melodie, z pozoru dziecięce, ale wpadające w ucho niejednemu dorosłemu.

Oprócz piosenek na płycie znajdują się też pląsy, czyli zabawy muzyczne ilustrowane ruchem. Ulubione i sprawdzone na familijnych koncertach „przyspieszanki” wprowadzają w radosny nastrój i integrują pokolenia.

Na płycie piosenki wykonuje autorka wraz z zespołem „Rewelacja”. Ani Tomczak towarzyszą wokaliści: Adrianna Fojcik, Janusz Tomczak, Mariusz Kazubski oraz dzieci Nadia Ilków i Piotrek Szymanowski. W podobnym składzie możemy posłuchać ich podczas koncertów na żywo oraz online.

Anna Tomczak o swojej płycie: „ Ta płyta jest podsumowaniem mojej dotychczasowej działalności artystycznej. Ze zrealizowaniem tego pomysłu nosiłam się już dawno. Ostatecznie projekt powstał w bardzo trudnym – pandemicznym czasie. Wydanie płyty nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie przyjaciół i przyjaciół przyjaciół. Wiele osób obdarzyło mnie zaufaniem, czego dowodem była zbiórka w mediach społecznościowych zakończona stuprocentowym sukcesem (na portalu zrzutka.pl). I oto jest – moje najmłodsze dziecko, płyta o charakterze familijnym. Przeznaczona dla każdego, kto lubi nieskrępowaną zabawę w rytmie dziecięcych melodii.”

Aby ułatwić naukę piosenek i wspólne śpiewanie, do płyty dołączona jest książeczka z tekstami oraz akordami. Pozycja wzbogacona jest kolorowymi ilustracjami. Projektem okładki i opracowaniem graficznym zajęła się Iwona Piśmienny- Ścibor.

„Obiecuję, że to nie koniec.” – mówi autorka i wykonawczyni. – „ W mojej głowie dojrzały już pomysły na kolejną płytę. Niektóre są nawet w trakcie realizacji. Z pewnością będzie kontynuacja projektu „Do góry i na dół”.”

Pani Ania chętnie podzieli się swoim doświadczeniem z nauczycielami, instruktorami i innymi animatorami kultury, organizując dla nich warsztaty (w formie stacjonarnej oraz online), których celem będzie pokazanie, jak wykorzystać materiały zawarte na płycie oraz metodyka.

Więcej na stronie www.aniatomczak.website

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content