W Porannym Gościu wszystko o fotowoltaice

fot. Radio Rodzina

Panele fotowoltaiczne na dachach budynków, czy domów jednorodzinnych to obrazek, który wszyscy dobrze znają. Okazuje się, że wraz ze wzrostem popularności paneli, powstaje wiele firm, które świadczą usługi niekoniecznie zgodne ze standardami prawidłowego i bezpiecznego montażu.

O problemie opowiedzieli nasi Poranni Goście – Maciej Lasota i Adrian Kwiatkowski z firmy Energia Dom i Energia Port.

Mówił Adrian Kwiatkowski.

Zapytaliśmy, czy jest sprawdzony system, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie, wiedząc, że panele fotowoltaiczne są dobrze zamontowane i nic nam nie grozi?

Kluczem do sukcesu jest bezpośredni kontakt z projektantem, który bierze pełną odpowiedzialność za montaż – odpowiada Adrian Kwiatkowski.

Kolejnym problemem dla branży są powstające na dachach „samoróbki”, gdyż są mieszkańcy, którzy chcą na tym po prostu zaoszczędzić – dodaje Maciej Lasota.

W dalszej części rozmowy poruszyliśmy kwestię samej opłacalności inwestycji. Czy dla każdego dobrym rozwiązaniem są panele fotowoltaiczne?

Odpowiadał Adrian Kwiatkowski.

Maciej Lasota uspokajając zaznacza, że technologia montażu paneli fotowoltaicznych sięga lat 80., dlatego jest to już znane i sprawdzone rozwiązanie, które może działać przez wiele lat.

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content