Pandemia sprzyja uzależnieniu od smartfona

edf_vivi

Rusza akcja społeczna „GIGAodpowiedzialność”, która zwraca uwagę na uzależnienie szczególnie młodych ludzi od telefonu komórkowego.

Jak podkreśla koordynatorka projektu, Karolina Marciniak, przez pandemię średnio o 2h dłużej korzystamy z telefonu.

Najbardziej zagrożone fonoholizmem, czyli uzależnieniem od telefonu, są osoby młode – dodaje koordynatorka.

Jakie są objawy uzależnienia od telefonu?

– Kiedy sięgamy po telefon z nudów lub nie wyobrażamy sobie dnia bez niego – podkreśla Karolina Marciniak.

Akcja „Gigaodpowiedzialność” to wyzwanie, które rzuca Mobile Vikings: odłóż telefon na godzinę i zajmij się czymś, na co zwykle brakuje Ci czasu – podlej kwiatki, wyprowadź psa na dłuższy spacer, poczytaj książkę. Pochwal się tym, co udało Ci się przez tę godzinę zrobić na swoich kanałach Social Media z tagiem #GIGAodpowiedzialność i nominuj kogoś, komu przydałaby się godzina bez smartfona.

Dodatkowo na specjalnej stronie internetowej: https://blog.mobilevikings.pl/gigaodpowiedzialnosc, można znaleźć pigułkę informacyjną na temat odpowiedzialnego korzystania z telefonu, w tym garść statystyk, objawy uzależnienia, a także kilka dobrych praktyk, a przede wszystkim formularz zapisów na warsztaty online

Bezpłatny webinar „Być czy sieć?” poprowadzą opiekunowie merytoryczni akcji „GIGAodpowiedzialność” – Magdalena Kot, socjoterapeutka, trenerka i edukatorka oraz Kazimierz Ździebło, psycholog, psychoterapeuta, superwizor i trener. Warsztaty przeznaczone są dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codzienności bez telefonu, a jednocześnie czują się zmęczeni, przebodźcowani, zagubieni i obserwują u siebie przejawy uzależnienia.

Zajęcia online odbędą się 24 listopada w godzinach 17:00-20:00. 

Szczegóły akcji i zapisy na webinar: http://bit.ly/GIGAodpowiedzialność
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/lrp1JTG01

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content