Odwiedziliśmy szpital tymczasowy przy ul. Rakietowej

fot. Radio Rodzina

Centrum Kongresowe przy ul. Rakietowej we Wrocławiu zamienia się w szpital tymczasowy do walki z koronawirusem. Placówka będzie składała się w sumie z czterech hal wraz z dużą apteką i magazynami dla leków. Dla personelu spoza Wrocławia będzie dostępny hotel.

O stanie prac dostosowujących obiekt do przyjęcia pacjentów opowiada Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego.

Pierwsza hala szpitala tymczasowego

Inwestycja ma planowo zostać oddana do użytku z końcem listopada, ale prace wykończeniowe połączone ze szkoleniem personelu zapewne się wydłużą – dodaje pełnomocnik.

Przy szpitalu pojawi się apteka o powierzchni ponad 600 m2.

Jedna z powstających hal dla pacjentów (3 tys. m2)

Osobno pod namiotem będzie znajdował się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który z głównym szpitalem będzie połączony specjalną śluzą. Nie zabraknie również miejsc hotelowych dla personelu.

Trwa budowa przyszpitalnego oddziału intensywnej terapii

Do tego miejsca będą trafiali pacjenci z innych szpitali, którzy wymagają tlenoterapii – podkreśla Maciej Bluj.

Placówka przyjmie docelowo 400 pacjentów, w tym dostępnych będzie 50 stanowisk respiratorowych, jednak jest możliwość, aby w razie trudnej sytuacji przyjąć większą liczbę chorych – dodaje Bluj.

Pierwsza część szpitala ma zostać oddana do 25 listopada, jednak nie oznacza to, że już wtedy zostaną przyjęci pierwsi pacjenci.

Do tematu będziemy powracać, przypominamy również, że wciąż poszukiwany jest personel medyczny do obsługi placówki. O tym informowaliśmy już wcześniej:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content