Narodowe Święto Niepodległości we Wrocławiu online

mat. prasowe

WrocławDlaNiepodległej – pod takim hasłem będziemy obchodzić tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości w stolicy Dolnego Śląska.

Tegoroczne święto, odbywające się w czasie pandemii zamykającej nas w domach, stawia dziś przed nami trudne pytanie, co my – wrocławianie – możemy zrobić dla Niepodległej oraz  zadanie bezpiecznego celebrowanie niepodległości. 

Wrocławianie są zaproszeni do udziału w Wirtualnym Święcie Niepodległości poprzez pokazanie swojej radości i patriotyzmu w mediach społecznościowych. Miasto przygotowało oficjalne wydarzenie na FB Święto Niepodległości 2020 https://www.facebook.com/events/2911419152427860

Mieszkańcy są zaproszeni do wspólnego świętowania 11 listopada. Dla wrocławian stworzono miejski oficjalny profil Wroclaw [Wroclove], stronę wroclaw.pl, wydarzenie na FB Święto Niepodległości 2020 online https://www.facebook.com/events/2911419152427860 i na strony współorganizatorów wydarzenia. 

Do wspólnego udziału zaprasza Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podziel się zdjęciami #WrocławDlaNiepodległej

W Narodowe Święto Niepodległości od samego rana będziemy Was zachęcać do wywieszenia flag Polski w swoich domach. Profil Wroclaw [Wroclove] zaprosi Was również do udziału w konkursie WrocławDlaNiepodległej – i dzielenia się z nami wierszami ,zdjęciami, filmami z obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Odpowiedzi możecie umieścić pod postem konkursowym (fanpage Wroclaw [Wroclove]) lub udostępnić na swoich profilach (jako posty publiczne) z oznaczeniem #WrocławDlaNiepodległej. 

Wspólne śpiewanie hymnu

0 12.00 zapraszamy Was do wspólnego śpiewania hymnu razem z Niepodległa do hymnu. https://www.facebook.com/niepodlegla1918/posts/3473429766094338. My będziemy Wam przypominać materiały z poprzednich lat – zdjęcia z Radosnych Parad Niepodległości, w których uczestniczyliście. Chcemy je Wam pokazać, by przypomnieć, jak wspaniale było razem świętować. 

Serwis #WrocławDlaNiepodległej na wroclaw.pl

Oficjalny miejski serwis WrocławDlaNiepodległej przygotowuje materiały, które pozwolą poczuć się uczestnikiem historii. Znani wrocławianie opowiedzą, czym jest patriotyzm i czym powinien być dzisiaj. Wirtualna kartka, materiały wspominkowe i patriotyczne pozwolą poczuć ducha święta i podzielić się nim ze znajomymi. 

Działania towarzyszące

Jak zrobić kotylion, jak prawidłowo powiesić flagę, jakie ciekawostki wiążą się z Narodowym Świętem Niepodległości, jak być EKO w różnych obszarach życia (to też patriotyzm), spotkanie online wokół książki Rówieśnicy Niepodległej” https://www.facebook.com/events/1028426097625120 o godzinie 18.00 to tylko część materiałów, które udostępnimy mieszkańcom na portalu Wroclaw.pl, profilu Wroclaw [Wroclove] https://www.facebook.com/wroclaw.wroclove, profilach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego https://www.facebook.com/RozwojSpoleczny, Strefy Kultury Wrocław https://www.facebook.com/StrefaKulturyWroclaw  i Centrum Historii Zajezdniahttps://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia udostępnimy mieszkańcom szereg dodatkowych materiałów pozwalających w radosny i ciekawy sposób świętować niepodległość. 

 Bądźmy razem w tym dniu – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – Bądźmy razem 11 listopada i pokażmy, że nasze serca biją w  jednym, wspólnym rytmie. 

W przestrzeni miejskiej odbędą się jedynie symboliczne działania:

Na wrocławskie tory wyjedzie Tramwaj Niepodległości. O godzinie 9.00 Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia wraz z Jarosławem Charłampowiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej i przedstawicielami klubów uroczyście wciągną flagę Polski na maszt przez budynkiem Ratusza (Sukiennice 9). Natomiast o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Wojciecha Korfantego na Krzykach u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Orlej. 

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content